שר החוץ הרוסי: "להפעיל לחץ על הצדדים בסוריה"

במסיבת עיתונאים שכינס שר החוץ הרוסי, קרא סרגיי לברוב להפעיל לחץ על השלטון בסוריה ועל כוחות האופוזיציה, במטרה להביא לנצירת האש, שגובה את חייהם של אלפים מאזרחי המדינה. "אמרנו לעמיתינו בסוריה שהפעולות שהם נוקטים למען הפסקת האש יכולות להיות נחושות יותר", ציין

הלחץ הרוסי על סוריה נמשך: שר החוץ סרגיי לברוב קרא לכל מי שיכול להפעיל לחץ על השלטון בסוריה ועל כוחות האופוזיציה במדינה, "להביא את החמושים להניח את נשקם". בדבריו ציין: "אמרנו לעמיתינו בסוריה כי הפעולות שהם נוקטים למען הפסקת האש אינן מספיקות. הם בהחלט יכולים לעשות יותר".

בהמשך דבריו במסיבת העיתונאים שכינס היום, מסר לברוב כי שר החוץ הסורי בישר לו שהממשל בארצו, החל ליישם את דרישות מועצת הביטחון של האו"ם, שמטרתן למנוע שימוש בנשק נגד אזרחים בערי סוריה, ולהחיל באופן רשמי את תכנית השלום שהתווה השליח המיוחד לאזור קופי אנאן.

הבוקר: הפסקת האש הופרה

שעות בודדות לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש, היה כבר נראה כי היא הופרה. ארגוני זכויות אדם בסוריה דיווחו על חילופי אש בין כוחותיו של הנשיא אסד, לבין כוחות המורדים סמוך לערים חלב וחומס.

לאור היערכותו של הצבא הסורי, נראה כי הוא נערך מבעוד מועד להפרת הפסקת האש. עדי ראייה בדמשק אמרו הבוקר כי לראשונה מאז פרוץ המחאה האלימה במדינה, נכנסו כוחות שריון ללב הבירה על מנת להיערך לדיכוי המהומות. 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת