איש השנה של הטיים: הלוחמים באבולה

המגזין היוקרתי הפתיע ובחר את לאיש השנה את האנשים והמתנדבים שנאבקים בנגיף הקטלני ומסייעים למנוע את התפשטותו. "אלו אנשים שמסכים את חייהם ואת עצמם למן אחרים", כתבה עורכת הטיים

שער הטיים החגיגי (רויטרס)

"הם מסכנים את חייהם ומקדישים את עצמם למען העזרה לאחרים", כך מתארת עורכת המגזין היוקרתי טיים, ננסי גיבס, את הסיבות שבגינן בחרה יחד עם עורכיה, להעניק את תואר איש השנה 2014 ללוחמים באבולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנשק בידיהם הוא לא כלי קטלני, אלא ליבם של הגיבורים הללו", כתבה גיבס. המאבק בנגיף הקטלני בממשיך להתפשט בעיקר באפריקה, גובה את חייהם של אלפים. בזכות אותם אנשים המתוארים בכתבה, מצליחים למנוע את המשך מעבר הנגיף מיבשת ליבשת, ואת מותם של רבים נוספים.

"במשך שנים, מחלת האבולה מכה באזורים שונים באפריקה, זו מפלצת שמרימה את ראשה בכל כמה שנים, מפלצת שדורשת קורבן אדם", נכתב במגזין, "עכשיו, הסיוט מתרכז במערב אפריקה, סיוט שגורם לעיניים לדמם, להפסקת תפקוד של איברים ולייאוש בקרב הרופאים שנותרו ללא תרופה".

השנה, האבולה הפכה למגיפה של ממש במשכנות העוני של ליבריה, בסיירה לאון, בניגריה ומאלי. משם המשיכה להתפשט אט אט לספרד, גרמניה ואפילו לארה"ב. יותר מ6,300 בני אדם מתו עד עכשיו מהתפרצות האבולה, חייהם של עוד אלפים - בסכנה.

"הלוחמים באבולה" גברו במרוץ לתואר איש השנה, בין היתר על יושב ראש ליגת ה-NFL רוג'ר גאדל, מנכ"ל אפל טים קוק, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ועוד שורה של אישים בולטים שהשפיעו על העולם בשנה החולפת, כל אחד בדרכו.