סופה של אגדה: הסמל של "60 דקות" מייק וואלאס מת

עולם העיתונות נפרד היום מעוד אגדת טלוויזיה: מייק וואלאס, עיתונאי חוקר ואחד ממייסדי תכנית התחקירים הגדולה של כל הזמנים - "60 דקות" של רשת CBS - הלך לעולמו בגיל 93. לאורך עשרות שנות קריירה, וואלאס הישיר מבט לכל הדמויות הגדולות בעידן המסך הקטן, ושאל את כל מה שהיה צריך לשאול

מייק וואלאס, העיתונאי שהפך לסמל התכנית המיתולוגית "60 דקות", מת אתמול בלילה בניו הייבן שבמדינת קונטיקט בתום מאבק במחלה קשה, והוא בן 93 במותו.

עם פרישתו הסופית של וואלאס לפני כמה שנים, נפרד העיתונאי המיתולוגי מצופיו כי "כששאלו אותו מתי תפרוש, אמרתי שאפרוש כשאצבעות הרגליים שלי יפנו כלפי מעלה. ובכן, האצבעות כבר מתחילות להתעגל, וזה אומר שעיניי ואוזניי – יחד עם איברים אחרים – כבר אינם מה שהיו פעם".

מאז פרישתו, בריאותו של וואלאס הלכה והתרופפה. סיבת המוות אמנם לא הוכרזה באופן פומבי, אולם בנו של העיתונאי ומגיש בזכות עצמו ברשת פוקס אמר לאחרונה כי אביו סבל משיטיון. "מבחינה פיזית הוא בסדר", אמר וואלאס ג'וניור. "הוא עדיין מזהה אותי ויודע מי אני, אבל הוא לא מאוזן".

וואלאס החל לעבוד בתכנית "60 דקות" של רשת CBS בשנת 1968. במהלך עשרות השנים שחלפו מאז הוא ערך ריאיונות עומק עם כמעט כל דמות ציבורית בכירה בארה"ב ובעולם כולו, כולל בין היתר האייתולה חומייני, אחמדינג'אד, יאסר ערפאת או מנחם בגין.

מותו של וואלאס מגיע 5 חודשים בלבד לאחר מותו של עמיתו להגשת התכנית ברשת CBS, אנדי רוני. יוצר התכנית, דון יואיט, מת בשנת 2009. כל השלושה המשיכו לעבוד בהפקת התכנית עמוק לתוך שנות הפנסיה שלהם.  עם פרישתו של וואלאס אמר עליו עמיתו לתכנית אנדי רוני כי "'60 דקות' לא תהיה יותר כפי שהיתה בעבר. מייק היה גאון בלגרום לאנשים לבחון את עצמם מול המצלמה ומול כולנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת