100 שנה אחרי: טיטאניק הפליגה שוב

שיט מיוחד לזכר נספי אסון הטיטאניק יצא היום לדרך - 100 שנה לאחר ששקעה במצולות. צאצאי ובני משפחותיהם של נוסעים שטבעו באסון או שרדו משתתפים בהפלגה שתשחזר את המסלול והרגעים שקדמו לטביעת הספינה

לא בטוח שזה שיט התענוגות שחלמתם עליו, אבל 1,309 נוסעים מפליגים היום למסע שיחזור מדויק של הפלגת הטיטאניק שהובילה לאסון הימי הגדול ביותר בהיסטוריה, לפני 100 שנה. את האירוע העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

מאה שנה אחרי האסון הימי הגדול בהיסטוריה, יוצאים בני משפחותיהם וצאצאיהם של הנספים והניצולים באסון הטיטאניק לשיט זיכרון מיוחד ויוצא דופן. הספינה יוצאת לדרך מנמל סאות'האמפטון, בריטניה, משם יצאה גם הספינה המקורית באפריל 1912, ונוסעיה ייקחו חלק בטקס זיכרון שיתקיים בזמן המדויק שבו פגע הקרחון בטיטאניק.

השיט יעשה את המסלול בו הפליגה הטיטאניק לפני 100 שנים, עד לנמל ניו-יורק, וינסה לשחזר את התקופה והתחושות שליוו את הנוסעים. על הסיפון יהיו 1309 נוסעים, מספר המשתתפים בנסיעה המקורית. עלות כרטיס להפלגה עמדה על בין 2,799 ל-5,995 פאונד.

בין היתר, יוגש למבקרים על הסיפון את אותו האוכל בדיוק שאותו אכלו הנוסעים לפני האסון. בנוסף, תזמורת נשכרה במיוחד כדי להנעים את זמנם של הנוסעים, ותנגן את אותה המוסיקה שנשמעה על הסיפון בשעות שבהן הספינה שקעה למעמקים.

איך באמת טבעה הספינה ה"בלתי ניתנת לטביעה"?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת