האפיפיור מברך בעברית: "חג שמח"

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 נשא היום את התפילה המרכזית של חג הפסחא - "לעיר ולעולם", urbi et orbi. אמש הזהיר האפיפיור את האנושות מחשכה מתפשטת שגורמת לאנושות לא להבדיל בין טוב לרע. בירושלים מקבלים היום מאות אלפי עולי רגל, שלוקחים חלק באירועי החג - במיוחד בכנסיית הקבר. צפו בתפילה

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 ינהיג היום מקריית הוותיקן מיסה מיוחדת לכבוד חג הפסחא, מיסה שתשודר למיליונים ברחבי העולם בשיאו של חג הפסחא בכנסיה הקתולית. על פי האמונה הנוצרית ישו נשפט על ידי הסנהדרין ביום חמישי הראשון של האביב, נצלב ביום שישי (שמכונה גם יום שישי הטוב או הקדוש) וקם לתחייה ביום ראשון - שיאו של החג - נצחונו של ישו את המוות אחרי צליבתו. את התפילה העברנו בשידור חי באתר האינטרנט של חדשות 2.

במהלך המיסה פנה האפיפיור לנוכחים גם בשפה העברית ואמר: "חג שמח". אמש ניהל האפיפיור מיסת אבל, בה הוא ובכירי הכנסייה הקתולית הדליקו נרות ונשאו דברים על מצב העולם ומצבה של הנצרות. האפיפיור הביע חשש ואמר שהאנושות מתכסה בחשכה ולא מסוגלת להבחין בין טוב לרע.

"החיים חזקים יותר מהמוות, אלוהים חזק מהרשע, האהבה חזקה מהשנאה, האמת חזקה מהשקר", אמר בנדיקטוס מבזיליקת סנט פיטר, והמשיך "החשיכה מהווה איום אמיתי לאנושות, אחרי הכל זו עובדה שהיא יכולה לראות דברים חומריים, ממשיים. אבל החשיכה לא יכולה לדעת לאן העולם הולך ומאיפה הוא בא. עדיין , היא מסוגלת להוליך את חיינו מבלי שנדע מה טוב ומה רע. החשיכה מסתירה את האל ומציבה מכשולים לערכיו, זה האיום האמיתי לקיומנו, לעולם כולו".

למיסה היום מגיעים עשרות אלפי מאמינים שמתרכזים בכיכר הוותיקן לשמוע את האפיפיור ולקבל את ברכתו. בירושלים נערכת תפילה מיוחדת בכנסיית הקבר, במשרד התיירות מציינים היום שיותר מ-300,000 עולי רגל מגיעים במהלך חודש אפריל הנוכחי לעיר, עלייה של 50% מהשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת