הידרדרות במצבו של ג'ונתן פולארד: "חשש רציני לחייו"

במטה למען שחרורו של המרגל הכלוא בארה"ב אומרים כי מצבו הידרדר מאד וכי קיימת סכנה מוחשית לחייו. פולארד אושפז בבית חולים לפני יותר מ-24 שעות עם כאבים עזים בבטנו, שם עדיין מנסים למצוא את מקור הבעיה הרפואית. "גם אם ישרוד את המשבר הנוכחי, החזרתו לכלא היא הימור מסוכן על חייו", אומרים במטה למען שחרורו

חשש רציני לחייו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד, המאושפז זה יותר מ-24 שעות במצב קשה בבית חולים בצפון קרוליינה לאחר שהתלונן על כאבים עזים.

רעייתו של פולארד, אסתר, שוחחה הערב עם הרב הראשי לישראל יונה מצגר, ובמטה למען שחרורו אומרים כי הם מתפללים שפולארד ישרוד את האשפוז הנוכחי, וקוראים לנשיא המדינה למנוע את חזרתו לכלא. לדברי אנשי המטה, בתקופה האחרונה מצבו הבריאותית של פולארד הידרדר מאד.

פולארד סובל מכאבים חריפים בבטנו והוא אושפז ביום ו' בבית חולים, מחוץ לכלא בארצות הברית בו הוא מרצה מאסר עולם, לאחר שחלה הידרדרות במצבו. בבית החולים עדיין מנסים למצוא את מקור הבעיה הרפואית. "במצבו של ג'ונתן, גם אם ישרוד את המשבר הנוכחי, החזרתו לכלא היא בבחינת הימור מסוכן על חייו", נמסר מהמטה למען שחרורו.

עצומת ח"כים לנשיא פרס למען פולארד

מחר ימסרו חברי הכנסת אורי אריאל ורונית תירוש עצומה לנשיא המדינה שעליה חתומים 80 חברי כנסת, בדרישה לקצוב את עונשו של פולארד. חברי הכנסת יבקשו מפרס להעביר את העצומה לנשיא אובמה, בפגישתם הקרובה בחודש יוני. לפני מספר שבועות הבטיח הנשיא פרס לקחת חלק פעיל יותר במאבק לשחרורו של פולארד, והעלה את נושא שחרורו במהלך פגישתו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה.בחודשים האחרונים מנסים פעילי המאבק לשחרורו להחתים אישי ציבור על עצומה הקוראת לשחררו מיד מהכלא. באחרונה חתם על העצומה גם החייל גלעד שליט, כאשר אביו נועם אישר את הידיעה ואמר: "הוא לא ייקח חלק פעיל במאבק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת