חוזר כמנצח: סלאח זכה בערעור - ולא יגורש מבריטניה

בית הדין לערעורים בבריטניה קבע כי ההחלטה לגרש את מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שייח' ראאד סלאח, התקבלה על פי מידע מוטעה. בעתירה שהוגשה לבית הדין נגד ההחלטה, נמצא כי הערעור מוצדק, וכי יש לבטל את גירושו מהממלכה. בימים הקרובים ישוב סלאח לישראל: "ניצחון גדול לתנועה האיסלאמית"

חוזר כמנצח. שייח' ראאד סלאח (AP)

ערעורו של מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שייח' ראאד סלאח, שעתר נגד ההחלטה לגרשו מהממלכה, התקבל היום בבית המשפט הגבוה לערעורים בבריטניה.

קביעתו של בית הדין התבססה על כך ששרת הפנים הבריטית, תרזה מיי, שאסרה את שהייתו של סלאח במדינה, הוטעתה על ידי דברים שנכתבו על ידו בשיר שנקרא "מכתב לעושקים" - והוא הואשם בהעברת מסרים אנטישמיים. בערעור נקבע כי בשירו של מנהיג הפלג הצפוני לא נמצאו רמיזות אנטישמיות, ובהחלטתו אף העביר בית המשפט ביקורת נוקבת על התנהלותו של משרד הפנים הבריטי בפרשה.

בתחילת 2011 נאסר על סלאח להיכנס לבריטניה, בשל "היסטוריה של אנטישמיות ארסית". בחודש יוני באותה השנה, נעצר השייח' בלונדון למשך שלושה שבועות מפני שהפר את צו איסור כניסתו לממלכה המאוחדת.

בתגובה לקבלת ערעורו של מנהיג הפלג הצפוני, אמר היום דובר התנועה האסלאמית כי "זהו ניצחון גדול לשייח' סלאח, וניצחון גדול לתנועה האיסלאמית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת