אש חיה על "ספינת הרפאים" מהצונאמי

כלי השיט היפני הנטוש שנסחף לים בצונאמי שפקד את יפן לפני יותר משנה טובע על-ידי משמר החופי האמריקני, כשעל סיפונו 9,000 ליטרים של דלק. הכוחות עשו שימוש באש תותחים כבדה, שהשאירה את "ספינת הרפאים" לעמוד על כנה למשך כמה שעות כשהיא בוערת - ולאחר מכן לשקוע למצולות

הספינה היפנית הנטושה, "ריו און-מארו" - או בכינוי שזכתה לו "ספינת הרפאים", נמצאה כ-300 קילומטרים מערבה לחופי אלסקה. כלי השיט נסחף בשנה שעברה מחופי יפן בעקבות הצונאמי ההרסני שהיכה במדינה. בסוף השבוע נאלצו כוחות משמר החופים האמריקני להטביע את האונייה, משום שהיוותה הפרעה וסיכון לספינות באוקיינוס השקט.

על סיפון ה"ריו און-מארו" לא היה איש אולם היו כ-9,000 ליטרים של דלק מסוכן, ולכן חששו האמריקנים להטביע אותה. יתרה מזאת, שימוש באש חיה כלפיה היה מסכן סירת דייגים שעגנה בקרבת מקום. 

במהלך המבצע נעשה שימוש באש תותחים כבדה במטרה לשקע את הכלי הימי הענק. לאחר שבערה מספר שעות, החלה הספינה לשקוע למצולות והגיעה לבסוף לעומק של 2 קילומטרים מתחת לפני הים.

 

"הספינה הזאת עגנה במזח ביפן, ולאחר הצונאמי - כבר לא הייתה שם", סיפר דובר משמר החופים, והוסיף: "אנשינו פתחו באש כבדה על כלי השיט, והשאירו אותו לבעור במים במשך כמה שעות. לאחר מכן שקעה הספינה למצולות האוקיינוס".

במשמר החופים הוסיפו כי "מומחים קבעו כי טיבוע על ידי שימוש באש תותחים היא הדרך הטובה ביותר להיפטר מהדלק המסוכן שנמצא על סיפונה. הציפייה היא שהחומר המזהם יתכלה או יתנדף במהירות מעצמו". 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת