חשש בצרפת: "מוחמד מראח נוסף" פועל במדינה

4 מקרי רצח שאירעו לאחרונה מדרום לפריז מזעזעים את רפובליקת הטריקולור, ובמשטרה המקומית חוששים שפעיל אסלאם קיצוני נוסף - שפועל בהשראת המחבל מבצע הטבח בטולוז, מסתובב כעת חופשי ברחובות. הקורבן האחרון חוסל ביריות מאופנוע חולף - תוואי פעילות דומה לזה של מראח

איש ימ"מ צרפתי בפעילות בטולוז (רויטרס)

צרפת מחריפה בשבועות האחרונים את המאבק באסלאם הקיצוני ברפובליקה, אך כעת עולה החשש מקיומו של רוצח סדרתי נוסף שפועל על פי תוואי פעילותו של מבצע הטבח בבית הספר היהודי בטולוז, מוחמד מראח.

כלי תקשורת צרפתיים דיווחו הלילה כי משטרת צרפת חוקרת ארבעה מקרי רצח שאירעו לאחרונה מדרום לפריז, כשהחשש הוא שאדם אחד ביצע את כולם. הקורבן האחרון הייתה אישה בת 47 בשם נאדייה לאסן, שנמצאה ירויה בביתה בפרבר גריני מדרום לבירה.

הקורבן האחרון נורה ע"י אופנוען

עדי ראיה סיפרו כי היא נורתה למוות על ידי רוכב אופנוע אלמוני שנמלט מהמקום - בדיוק כפי שעשה מראח בטבח בטולוז ובמקרי הרצח הנוספים להם היה אחראי.

בינתיים, גובר גם החשש מפני פיגועים נוספים נגד מטרות יהודיות בצרפת. חוקרי המשטרה במדינה סיפרו לכלי התקשורת המקומיים כי 16 החשודים המוסלמים שנעצרו בשבוע שעבר תכננו לתקוף ולחטוף יהודים, או דמויות מרכזיות בקהילה היהודית. "נראה שחלק מהם תכננו לחטוף יהודים, ובהם שופט", צוטט בכלי התקשורת חוקר צרפתי שנשאר בעילום שם. על פי החקירה, גם דמות יהודית מוכר נוספת מהעיר ליון הייתה על כוונת הקבוצה המוסלמית הקיצונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת