ארה"ב: מטוס קרב התרסק לתוך בניין

מטוס קרב של חיל הים האמריקני התרסק לתוך בניין מגורים בוירג'יניה ביץ' שבמזרח ארה"ב. 7 בני אדם נפצעו בינוני וקל. התושבים מספרים כי הטייסים שפכו דלק כדי להקטין את ממדי הפיצוץ. "הטייס אמר לי: אני מתנצל שהרסתי לך את הבית", סיפר אחד התושבים

מטוס קרב התרסק הלילה לתוך בניין מגורים בוירג'יניה שבארה"ב. שבעה בני אדם נפצעו, ושני הטייסים נטשו את המטוס מכסא המפלט שניות לפני ההתרסקות, וכך ניצלו. הפצועים הועברו לבתי החולים, ושריפה פרצה בשני בנייני מגורים כתוצאה מההתרסקות.

המטוס, מדגם F-18, שייך לחיל הים האמריקני. ראש שירותי רפואת החירום בוירג'יניה ביץ', ברוס נדלקה, אמר כי עדי ראייה צפו במטוס שופך דלק לפני ההתרסקות וכי דלק נמצא על בניינים ומכוניות באזור. "הטייסים ניסו לצמצם את היקף הפגיעה בהתרסקות על ידי צמצום כמות הדלק במטוס, ואין ספק כי הפעולה הזאת צמצמה את ממדי הנזק", הוסיף נסלקה.

המטוס הוצב בבסיס חיל הים אוסנה, מרחק קצר מהמקום בו הוא התרסק. כוחות משטרה וכיבוי אש רבים זרמו לאזור ההתרסקות, שהוא אזור מגורים המיושב בצפיפות. בתוך כמה שעות הם השתלטו על האש. שבעה בני אדם נפצעו בהתרסקות, אך כולם באורח קל או בינוני.

"הטייס התנצל על ההתרסקות"

"ישבתי בבית ופתאום החשמל התנתק, ואז ראיתי אור כתום מחוץ לחלון. רצתי החוצה, ושם ראיתי כדור אש ועשן ענקי" אומר קולבי סמית', תושב האזור.

"ראיתי את המצנח של הטייס מעל הבית, הוא שכב על האדמה כשפניו היו מלאות דם", סיפר סמית' לתחנת טלוויזיה מקומית. "הטייס אמר לי: אני מצטער שהרסתי לך את הבית".

מטוס מאותו דגם התרסק בדצמבר 2008 על שני בתי מגורים, ארבעה בני אדם נהרגו באירוע הזה. הסיבה להתרסקות הייתה תקלה מכנית במטוס שלא טופלה כראוי על ידי הטייס בעת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת