ארדואן נגד אירן: "מנסה להכשיל את שיחות הגרעין"

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, תקף את התנהלות הרפובליקה האסלאמית בכל הנוגע לסוגיית שיחות הגרעין הקרובות עם שש המעצמות, שאמורות להתקיים באנקרה. ארדואן מאשים את אירן בניסיון "לטרפד" את המגעים בכך שהציעה להעביר את מיקום השיחות מטורקיה לעירק. לאחרונה ביקר ארדואן בטהרן וזכה ליחס מזלזל מצד האירנים

אחרי היחס המזלזל לו זכה ראש הממשלה הטורקי ארדואן בביקורו בטהרן, מסתמן כי גוברת המתיחות בין שתי המדינות. ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן, מאשים את אירן בניסיון לטרפד את השיחות הקרובות עם שש המעצמות בכל הנוגע לסוגיית הגרעין. ארדואן הביע את עמדתו בשל התנהלותה של הרפובליקה האסלאמית בנושא מיקומם של המגעים בינה לבין המערב.

על אף שנדמה היה שאנקרה היא זו שתארח את השיחות, הציעה אירן לאחרונה כי השיחות יתקיימו בדמשק או בבגדד - מקומות שאינם מקובלים על המערב. ארדואן רואה בהצעה זו של אירן ניסיון להכשיל את השיחות עם המעצמות, ואמר כי "ההצעה שמסתובבת בימים אלה, בגדד או דמשק, היא בזבוז זמן". ארדואן הוסיף כי "הם יודעים שהצד השני לא יבוא לדמשק או לבגדד".

בדבריו המשיך ארדואן לתקוף את מדיניות אירן בנוגע למשא ומתן על תכניתה הגרעינית. "בגלל חוסר הכנות הם מאבדים את כל היוקרה הבינלאומית", הדגיש ראש הממשלה הטורקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת