הלם בקולומביה: בת 10 ילדה תינוקת

ילדה בת עשר שנים בלבד, המשתייכת לשבט פרימיטיבי בקולומביה, ילדה תינוקת בריאה במשקל 2.5 קילוגרם - וגרמה לסערה באמריקה הלטינית. יכולת האכיפה הרופפת של החוק מקשה על הרשויות באיתור אבי התינוקת, אולם מה שברור הוא שזו לא הפעם הראשונה, וכנראה גם לא האחרונה, שמקרה מסוג זה מתרחש במדינות אמריקה הלטינית

לידה נחשבת לרוב לאחד הרגעים המרגשים בחייהם של בני אדם, אבל הרופאים בבית חולים בקולומביה שטיפלו בילדה כורעת ללדת קיבלו את האירוע הלא שגרתי בזעזוע - במיוחד אחרי שנחרדו לגלות כי היא בת 10 בלבד.   

כלי התקשורת המקומיים לא סיפקו עד כה פרטים רבים על המקרה, אולם אלו שכן פורסמו מצביעים על כך שלפי ההערכה, לא זכתה אותה הילדה למעקב הרפואי הנדרש לאורך כל 9 חודשי ההיריון. עוד נמסר כי לחדר המיון היא הגיעה בעודה סובלת מדימום פיזי ומכאבים עזים.

הפעם הראשונה שבה טופלה הילדה על ידי רופא הייתה בלידה, בסיומה יצאה לאוויר העולם תינוקת בריאה במשקל 2.5 קילוגרמים. בעוד הפרשה יוצאת הדופן פורסמה בהרחבה ברחבי העולם, מעט מאוד ידוע על זהות הנערה, על אביה של התינוקת או על הנסיבות שהביאו להיריון וללידה החריגה.

תופעה חמורה המוכרת באמריקה הלטינית

בשל הרקע ממנו באה היולדת הצעירה, המשתייכת לשבט ואיו המקומי, מתקשות הרשויות בבוגוטה לאתר פרטים אודותיה. היכולת לאכוף את חוקי המדינה על אותם שבטים מוגבלת ביותר, מה שרק יקשה על הניסיון לברר את זהותו של אבי הילדה שנשאה היולדת הצעירה ברחמה.

המקרה המחריד אינו ייחודי במדינות אמריקה הלטינית, שידעו שורת אירועים דומים בתקופה האחרונה. בסוף השנה שעברה זעזעה את מקסיקו יולדת בת 10, ובאוגוסט 2010 נרשמה שם לידה של אם שהייתה בת 11 בלבד.

בחזרה לקולומביה: החוק המקומי שם, שנקבע ב-2006, אוסר על ביצוע הפלות - אלא במקרים חריגים שבהם מוכח כי המשך ההריון עלול לסכן באופן ממשי את חיי האם. תרחיש נוסף שבו מתיר החוק הקולומביאני להפסיק את ההריון הוא במקרה שבדיקה רפואית מוכיחה כי העובר סובל ממומים רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת