יוון: הפנסיונר המתאבד הפך לסמל המחאה

אמש התאבד פנסיונר תושב אתונה מחוץ לפרלמנט – ומאז הרוחות סוערות בבירת יוון. אלפים יצאו לכיכר סינטגמה על מנת להביע הזדהות עם המתאבד, אך גם להמשיך ולהשמיע את זעקתם. בתקשורת היוונית ההתאבדות כבר מכונה "מוות קדושים בסגנון יווני"

הפנסיונר היווני שהתאבד אתמול מחוץ לפרלמנט היווני הופך ביממה האחרונה לסמל של לכאבו וסבלו של העם היווני בעקבות צעדי הצנע הקשוחים שנכפו על יוון על ידי הקהילה הבינלאומית והאיחוד האירופי בפרט.

חלק מהצעדים הכלכליים נגד יוון כולל קיצוץ בתשלומים שהועברו לפנסיונרים. הפנסיונר, דימיטריס קריסטולאס (77), רוקח בעבר, ירה בעצמו ביום רביעי וכתב במכתב ההתאבדות שהבעיות הכלכליות "דחפו אותו מעבר לקצה. אני מעדיף למות מלהתחנן למזון".

בחברה היוונית המקרה מעורר רגשות קיצוניים. אלפי תושבים לא הצליחו לשמור את הרגשות בבטן ויצאו לכיכר סינטגמה באתונה על מנת להביע עצב שהפך לזעם. המשטרה נאלצה לפזר את ההמון בכדורי גומי וגז מדמיע.

"לא צריכים להגיע לנקודה הזו"

בכותרות העיתונים היום ביוון נכתב "מוות קדושים בסגנון יווני", והוענק לסיפורו של הפנסיונר המתאבד חלק נכבד. "יש להתאבדות הזו השלכות פוליטיות מרחיקות לכת", נכתב במאמר המערכת של העיתון הנפוץ אלפטרוס. "החברה היוונית מזועזעת, המערכת הפוליטית מתחילה להבין את השלכות מעשיה".

פנסיונרית בת 60 שהכירה את דימיטריס סיפרה היום לסוכנות רויטרס" "זה נוראי, אנחנו לא צריכים להגיע לנקודה הזו. הפוליטיקאים בפרלמנט צריכים להיענש על כך שהביאו אותנו לכאן". תנועות חברתיות וארגוני העובדים ביוון מתכוונים להמשיך ולהביע את מחאתם גם במהלך השבוע הקרוב.

רוצים לקבל עדכוני חדשות שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק