דרור פיילר יוביל משט נוסף מעזה לישראל: "מכינים הפתעות לישראל"

פעילי שמאל מאירופה החלו בהכנות להוצאת משט נוסף שינסה לשבור את המצור על עזה. "אנחנו נפתיע את ישראל באמצעים שונים", אומר אחד ממובילי המשט דרור פיילר, "ניצור קשר עם ראשי מדינות שימנעו את מעצר הספינה"

פעיל השמאל דרור פיילר, ממובילי המשטים לע (חדשות 2)

אתמול הודיעו פעילים פרו-פלסטינים מאירופה על כוונתם לצאת עד לסוף השנה בדרך הים כדי "לשבור את המצור", כהגדרתם, על הרצועה. אחד ממובילי הקבוצה, שמילא תפקיד מרכזי גם במשטים הקודמים, הוא הישראלי לשעבר דרור פיילר. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הוא סיפר על ההכנות שהוא ואנשיו מבצעים לקראת המבצע.

"רכשנו ספינה חדשה מחברת ספנות פינית", הוא סיפר. "אנחנו מתכוונים לשפץ אותה, ולהקים בה מרכז לסמינרים, אירועי תרבות והופעות. בנוסף, יוקם גם מרכז תקשורת עם חיבור אינטרנט מהיר וזמין לעיתונאים שירצו להצטרף למסע".

פיילר הוסיף כי הוא ואנשיו כבר החלו בהכנות למבצע, שיעבור במספר נמלים בים הבלטי ובים התיכון. "בפעם הקודמת לא היינו מוכנים לכך שהמצור הישראלי יחל בפיראוס", הדגיש פעיל השמאל, "עכשיו אנחנו מנסים לבדוק מאילו נמלים נוכל לצאת. אנחנו מכינים אמצעים שונים שישראל לא תוכל למנוע, כמו קשרים עם ראשי מדינות שימנעו את האיסור הישראלי ליציאה לעזה".

"המטרה שלנו היא לא רק לפרוץ את הסגר אלא להפיץ לכל אירופה והעולם מידע על הקשיים של העם הפלסטיני", סיכם, "אנחנו לא מתכוונים להפעיל אלימות כי המשט שלנו בעד שלום. תושבי עזה מבודדים אפילו מתהליכי האביב הערבי, מה שמונע את התפתחות הדמוקרטיה אצלם".

רוצים לקבל עדכוני חדשות שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק