כוננות ביטחונית מיוחדת בניו יורק: חשש מ"תרחיש טולוז" בפסח

אבטחה כבדה הוצבה בריכוזים היהודיים ב"תפוח הגדול" וסביב מוסדות הקהילה ובכיריה, מחשש שימי החג והשלכות הירי בבית הספר בצרפת יביאו מחבל נוסף לנסות להוציא לפועל פיגוע באותה מתכונת. המשטרה המקומית בעיר תוגברה בכוחות מיוחדים

כוננות פסח מיוחדת בניו יורק (רויטרס)

חג הפסח המתקרב והחשש שהאהדה שגילו גורמים איסלאמיים קיצוניים למבצע הפיגוע בבית הספר בטולוז תביא מחבל אחר לנסות לפעול בתרחיש דומה, הביאו את משטרת ניו יורק להכריז הלילה על כוננות מוגברת בעיר. אחרי הירי בצרפת הוחלט לתגבר את היערכות כוחות הביטחון המקומיים סביב בתי הכנסת, מוסדות הקהילה היהודית ואתרים אחרים המזוהים עמה - מהלך שכעת תחול בו עליית מדרגה.

למרות הכוננות המוגברת, מסרו גורמי ביטחון מקומיים לסוכנות הידיעות AP כי עד כה לא התקבלו התרעות ממוקדות על ניסיון להוציא לפועל פיגוע נגד מטרות יהודיות בימי החג.

מפקד משטרת ניו יורק ריימונד קלי אמר כי בעקבות הכוננות המוגברת, יצטרפו לאנשיו לוחמי יחידות מיוחדות. בשיחה עם ראשי הקהילה היהודית ב"תפוח הגדול" הוא אמר כי "ברבעים (המאוכלסים ביהודים רבים) אנו נפעל להבטיח כיסוי מלא, מעצם היותם מטרות קלות לפגיעה. אנו נאבטח את הבכירים שיגיעו לבקר בבתי הכנסת ואת ראשי הקהילה, במקביל למאמץ המוגבר למניעת פשע".

המטה ללוחמה בטרור: חשש מפיגועים בחו"ל בפסח

נוסף על כך, ציין מפקד משטרת ניו יורק כי מאז הפיגועים ב-11 בספטמבר 2001, פועלים הוא ואנשיו "מתוך ידיעה שהמאבק בטרור מהווה חלק קבוע ובלתי נפרד מהשליחות שלנו".

לקראת חג הפסח והמועדים שאחריו, פרסמו במטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע על רקע החשש הגובר מפני פיגועים נגד מטרות ישראליות ויהודיות בכל רחבי העולם.

לפי תמונת המצב הנוכחית, הזהירו במטה מפני ניסיונות של אירן וחיזבאללה לפגוע ביהודים במטרות שונות בעולם. באזהרת המסע העדכנית נקראים ישראלים להימנע מביקורים בחצי האי סיני ובטורקיה. נוסף על כך, התריעו שם על מאמציהם של ארגוני ג'יהאד עולמי להוציא לפועל פיגועים באפריקה - ובעיקר בניגריה ובמדינות המגרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת