ארה"ב: רוב המצביעים היהודים תומכים בנשיא אובמה

סקר שהתפרסם היום בסוכנות הידיעות "רויטרס" קובע: רוב המצביעים היהודים רוצים לראות את הנשיא הדמוקרטי ברק חוסיין אובמה, בקדנציה נוספת בבית הלבן. למרבה ההפתעה או לא, הסוגיה האירנית והמתיחות במזרח התיכון - לא נראית לרוב המצביעים היהודים כדבר החשוב ביותר בבחירות שעתידות להתקיים בנובמבר

הנשיא אובמה, בגלל הכלכלה (AP)

היהודים בארצות הברית תומכים בנשיא האמריקני הנוכחי ברק אובמה - כך עולה מנתונים שמתפרסמים היום בסוכנות הידיעות "רויטרס".

62% מהמצביעים היהודים טענו כי היו רוצים לראות את אובמה ממשיך לכהונה נוספת. רק 30% מקרב המצביעים היהודים היו שמחים לראות נציג רפובליקני מגיע לבית הלבן אחרי הבחירות שייערכו בתחילת נובמבר.

הסקר, שכלל מדגם של 1,004 מצביעים יהודים מכל רחבי ארצות הברית, נערך על ידי ה"מכון האמריקני למחקר דתות". הקול היהודי מהווה בסך הכל שני אחוזים מהאוכלוסייה בארצות הברית, אבל אלו שני אחוזים עליהם הנשיא המכהן שם דגש, מפני שהם מתגוררים במדינות שמוגדרות כמדינות מפתח כמו פנסילבניה או פלורידה ומדינות חשובות נוספות בקמפיין שאליו מכוונים אנשיו של אובמה.

סוגיית הגרעין האיראני - רק במקום הרביעי

במהלך המרוץ לבחירות, ובמיוחד במהלך כינוס השדולה היהודית איפא"ק, טענו המועמדים הרפובליקנים כגון מיט רומני, ריק סנטורום ואחרים,  כי מדיניות אובמה אינה תומכת מספיק בישראל ובביטחונה. הם ערכו מסעות שכנוע בין המצביעים היהודים, אך התמיכה של הקהילות היהודיות בנשיא ירדה במעט לעומת התמיכה שקיבל לפני תחילת הקדנציה בשנת 2008, כשהביס את המועמד הרפובליקני דאז - ג'ון מקיין.

על פי סקר של  סוכנות הידיעות "רויטרס" ומכון איפסוס שנערך בחודש שעבר, חמישים אחוז מהיהודים האמריקנים הביעו שביעות רצון מתפקודו של הנשיא. 61% חושבים שאובמה עושה עבודה טובה. פרטים נוספים שנחשפו בסקר הצביעו על כך ש-51% מהמצביעים היהודים חושבים שהכלכלה היא הנושא החשוב ביותר בבחירות של 2012. הסוגיה האירנית ממוקמת במקום הרביעי בסולם סדר העדיפויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת