צפו: סבתא סינית במקום רגליים

קשה להאמין שילדה שנולדה עם פגם שמונע ממנה ללכת, איבדה את אביה וננטשה על ידי אימה - תחשב בת מזל. אבל לטאן, תלמידה בכיתה ג' בדרום מערב המדינה, יש מלאך שומר, סבתא עם כושר שלוקחת אותה בכל יום מרחק של 5 ק"מ עד לביה"ס

המזל לא שיחק לידיה של טאן בת התשע מדרום מערב סין. בגלל מום שעמו נולדה, היא לא מסוגלת ללכת, אביה מת ואימה נטשה אותה ואת הכפר בה היא מתגוררת כדי למצוא עבודה בעיר הגדולה. אבל טאן לא נותרה לבד. נקודת האור בחייה היא סבתה קשיאן יונצ'וי, שסוחבת אותה בכל בוקר מרחק של חמישה קילומטרים בין הרים וגבעות - לבית הספר האזורי שם היא לומדת בכיתה ג'.

קשיאן אמרה לצוות הטלוויזיה הסיני כי "בדרך כלל מסע הבוקר הוא הקשה יותר מפני שאנחנו ממהרות. אנו חוששות לאחר לשעת פתיחת הלימודים, לכן אנחנו מכוונות את השעון ל06:30 ומנסות להגיע לבית הספר עד השעה 08:30, מרחק שעתיים הליכה". ההמסע הקשה הזה נערך בכל יום, כבר שלוש שנים - הלוך ושוב. "אני אמשיך לסחוב אותה לבית הספר כל עוד אני יכולה, אני אסחב אותה גם בימי חטיבת הביניים והתיכון", מצהירה הסבתא.

מלאכית שומרת בת 57  

ובבית הספר של מחוז מושאן מתפעלים, אך לא מספיק כדי להשיג כיסא גלגלים. מנהל בית הספר צ'ואן הוואק אמר כי "כל המורים בבית הספר מעריכים מאוד את סבתא של טאן, שלא מפסיקה לסחוב אותה לבית הספר ובחזרה בכל יום מאז יומה הראשון בבית הספר. טאן אף פעם לא מאחרת, אפילו כשהסבתא חולה - היא עדיין נאבקת כדי לסחוב אותה לבית הספר".

בסין הכפרית לילדה שנולדה עם נתונים כמו של טאן אין סיכוי לקבל חינוך , אבל לטאן יש מלאכית שומרת - בת 57. "פעם סבתא שלי נאלצה לרוץ כדי להגיע בזמן לבית הספר. היא נפלה ופצעה את הברך, אבל למרות זאת , היא ניסתה להחביא ממני את הפצע", מספרת טאן. אולי בזכות הסרטון הזה , שמשודר היום בכל העולם, עד שטאן תגיע לתיכון, המצב ישתפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת