ארה"ב: קשישה בת 80 הנחיתה מטוס

לאחר שבעלה הטייס התמוטט ואיבד את הכרתו, הצליחה אישה בת 80 מוויסקונסין להנחית בביטחה מטוס פרטי דו-מנועי. היא לא איבדה את קור רוחה ויצרה קשר עם מגדל הפיקוח הקרוב; מטוס שהוזנק למקום סייע לה במבצע הסבוך

תפסה פיקוד כשבעלה הטייס התמוטט (AP)

אישה כבת 80 ללא ניסיון קודם בטיס, הצליחה להנחית מטוס דו-מנועי מדגם "ססנה" בצפון-מזרח וויסקונסין שבארה"ב, לאחר שבעלה איבד את הכרתו על ההגה ומת.

שריף מקומי סיפר כי תחילתו של האירוע אתמול בשעות הערב, אז קיבל מגדל הפיקוח קריאה ממטוס דו-מנועי מדגם "ססנה", שטס כ-10 קילומטרים ממזרח לאזור הנקרא סטרג'און ביי במדינה והכריז על מקרה חירום. בהמשך התברר כי הטייס, קשיש בן 81 תושב האזור, סבל מאירוע רפואי חמור ואיבד את הכרתו בזמן שהטיס את המטוס. אשתו, שנסעה לצידו, לא איבדה את קור רוחה והשתלטה במהרה על הגה המטוס.

לאחר מספר מספר דקות מרגע שידור קריאת מקרה החירום, הקפיץ פקח הטיסה מטוס כדי לסייע לקשישה. לרוע מזלה, לאחר שעה מתחילת האירוע, אזל הדלק באחד המנועים בכלי הטיס. לבסוף, בסיוע הטייס המקצועי, הצליחה האישה להנחית את המטוס בבטחה בקרבת מקום. היא אמנם סבלה מפגיעות קלות בלבד, אך בעלה לא שרד והצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת