טורקיה פתחה בתמרון אווירי: "להיערך לכל תרחיש באזור"

חיל האוויר הטורקי פתח אתמול בתמרון אווירי רחב היקף, שמטרתו על פי כלי התקשורת בטורקיה "להיערך לכל תרחיש של עימות במזרח התיכון". לראשונה בהיסטוריה - גם חיל הים הטורקי נוטל בו חלק. גורמים באנקרה: התמרון - תגובה לתמרון המשותף של ישראל, יוון וארה"ב

נערכים לכל תרחיש באזור: חיל האוויר הטורקי פתח אמש בתמרון אווירי רחב היקף, "תמרון הנשר האנטולי", הנחשב לאחד התמרונים החשובים בחיל האוויר הטורקי מדי שנה. בכלי התקשורת הטורקיים מדווח כי במסגרתו נערכת טורקיה "לכל תרחיש אפשרי של עימות במזרח התיכון".

התמרון יימשך עד 13 באפריל, ובטורקיה שודרו ביממה החולפת תמונות מהתמרון האווירי המקיף. "לראשונה בהיסטוריה, גם חיל הים הטורקי הצטרף לתמרון", דווח בטורקיה. גורמים באנקרה צוטטו בכלי התקשורת המקומיים באומרם כי התמרון הוא תגובה לתמרון הצבאי המשותף האחרון שביצעו ישראל, יוון וארצות הברית.

ארדואן: סיכלנו העברת חומר כימי לסוריה

בשנה שעברה אמורה הייתה ישראל לקיים את התמרון בצוותא עם טורקיה, אך התרגיל המשותף בוטל בשל המתיחות בין המדינות מאז מבצע "עופרת יצוקה" ואירועי ה"מרמרה".

השבוע דיווח העיתון "א-שרק אל-אווסט" כי טורקיה סיכלה העברת חומר כימי אירני לסוריה. מי שחשף את סיכול ההברחה היה ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, שאמר את הדברים במהלך פגישה עם בכירים במועצה הלאומית הסורית, ארגון האופוזיציה הסורי הגולה בטורקיה. "לטענת האירנים, החומר מיועד לייצור תעשייתי, אך אנו יודעים שמהחומר הזה ניתן לייצר נשק כימי", צוטט ארדואן בעיתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת