"עמדו בשורה, אני עומד לחסל אתכם"

האו גו, היורה בן ה 43 שרצח שבעה אנשים ופגע בעוד שלושה אמר לתלמידים באוניברסיטת אויקוס "עמדו בשורה, אני עומד לחסל אתכם" כך טוענים במשטרה האמריקנית שמתעוררת לעוד כותרות על אלימות

מחקירת המשטרה בקליפורניה עולה כי העדים שחזו בטבח הסטודנטים בקליפורניה סיפרו כי הרוצח נכנס לכיתה ופקד עליהם: "תעמדו עכשיו בשורה, אני עומד לחסל את כולכם".

על פי הפרטים שהתפרסמו בתקשורת האמריקנית, היורה - תושב אוקלנד ממוצא קוריאני, למד בעבר באוניברסיטת אויקוס, בה ביצע את הירי הרצחני. השוטרים מסרו היום כי הם מנסים להבין מה גרם לו לבצע את הרצח האכזרי.

תלמידים שהיו עדים לרצח המזעזע מתארים את היורה כאדם בעל מראה אסיאתי, שלבש בגדי חאקי ונכנס באחת וחצי בצהריים לקבלה במכללה הנוצרית. לאחר מכן החל לירות מטווח אפס בסטודנט או סטודנטית אחת ומיד יצא להמשך מסע ההרג בכיתת האחיות.

עד אחר לאירוע סיפר שהיורה היה סטודנט מוכר במכללה, שלא הגיע לשטחה בארבעת החודשים האחרונים. "כשהוא נכנס לכיתה וצרח עלינו לעמוד בשורה חשבנו שהוא צוחק", סיפרה אחת הסטודנטיות.

"זירה עם הרבה מאוד דם"

אחת התלמידות שחוותה את רגעי האימה בכיתה אמרה לרשת CNN "מתוך אינסטינקט נעלתי את הדלתות וכיביתי את האורות. הוא דפק על הדלת, ירה צרור והלך".

תרזה גרסיה, כתבת רשת CBS שהגיעה למכללה, אמרה כי "מדובר בזירה עם הרבה מאוד דם". היא דיווחה שהוא יצא אחרי הירי לרכב, כנראה גנוב, נכנס לסופרמרקט והתוודה על מעשיו.

סטודנטים מבועתים שחוו טבח רצחני של חבריהם הם לא מראה נדיר בארצות הברית. בשנת 2007 נפתחה אש נגד סטודנטים בוורג'יניה טק , אז הצליח הרוצח להרוג 32 סטודנטים והתאבד. במקרה דומה נוסף , לפני כחודש, פתח תלמיד באש בתיכון באוהיו והרג שלושה תלמידים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת