האם הרפובליקנים יגיעו כבר היום להכרעה?

המירוץ בין המועמדים לראשות המפלגה הרפובליקנית מיט רומני וריק סנטורום, מגיע היום לוויסקונסין, למרילנד ולוושינגטון. על פי הסקרים המוקדמים, רומני מוביל בכל התחנות ומצפה הלילה לבשורות טובות במיוחד. במקביל, רבים במפלגה הרפובליקנית סבורים כי סנטורום הגיע לסיום דרכו

רומני וסנטורום , ממשיכים במירוץ (AP)

מיט רומני עשוי לעשות צעד גדול מאוד, אל עבר זכייה במועמדות המפלגה הרפובליקנית בבחירות לנשיאות ארצות הברית. אם המועמד המוביל ינצח בוויסקונסין, מרילנד ובוושינגטון הבירה, אנו עשויים לראות את המתחרה השמרן - ריק סנטורום, פורש מהמרוץ.

במשך חודשים ארוכים מנהלים מיט רומני וריק סנטורום קמפיין ארוך ויקר, על הזכות להתמודד מול הנשיא הדמוקרטי ברק אובמה ב-6 בנובמבר הקרוב. על פי הסקרים, על אף דעותיו הליברליות של רומני בנושאים רבים, הוא נותר המועמד המוביל בתחנות הבחירה היום.

רומני מצידו, נמצא בתחרות עמוקה מול הדמוקרטים. "האסטרטגיה הכלכלית של הנשיא אובמה היא אסון, וזו הסיבה שאנו עומדים לכבוש מחדש את הבית הלבן", אמר רומני אמש לתומכיו במילווקי, והוסיף: "אובמה פשוט לא מבין איך הכלכלה שלנו עובדת, ואילו אנחנו כן".

ריק סנטורום נאבק על הבית

רומני מקווה שיום הבחירות הזה יסתיים עם 95 צירים נוספים בקופתו, בדרך ל-1,144 צירים הדרושים לו כדי להיות מוכרז כמנצח בוועידה הרפובליקנית בפלורידה, שתיערך בחודש אוגוסט. עד אז, מקפיד רומני שלא להראות סימני ייאוש ומציין כי "זהו מאבק שעושה טוב למפלגה הרפובליקנית, הוא מגייס את הפעילים שלנו לקראת הבחירות הקרבות בסתיו".

אם הבחירות שיתקיימו היום לא יביאו לפרישתו של סנטורום, התחנה הבאה בלוח השנה הרפובליקני הוא ב-24 באפריל, שאז ייערכו בחירות בשש מדינות נוספות. על פי הסקרים, רומני מוביל ב-חמש מתוך שש המדינות הללו. היחידה שבה הוא עשוי להפסיד, היא מדינתו של סנטורום - פנסילבניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת