אסון ברוסיה: מטוס נוסעים התרסק בסיביר, 32 בני אדם נספו

מטוס נוסעים קטן של חברת UTair התרסק במערב סיביר דקות לאחר שהמריא, כשעל סיפונו 43 נוסעים ואנשי צוות. כוחות הצלה רבים הוזעקו לזירת ההתרסקות, והצליחו לאתר ולחלץ 11 ניצולים. "אין עדיין הסברים למה שקרה", אמר השר הממונה על כוחות החירום

אסון ברוסיה: מטוס נוסעים התרסק ועלה בלהבות דקות ספורות לאחר ההמראה באזור עשיר בשדות נפט בסיביר. לפחות 31 מ-42 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו בהתרסקות. צוותי הסיוע וההצלה שהוזנקו למקום הצליחו לחלץ ולפנות לבתי החולים באזור 11 בני אדם בחיים.

בתמונות המשודרות במהלך כל היום בטלוויזיה הרוסית ניתן לראות את המטוס בעודו בוער. המטוס שנשבר לשני חלקים, נראה בתמונות מוטל על שדה קפוא כשרק זנבו נותר ללא נזק.

עדיין לא ברור מה בדיוק גרם להתרסקות מטוס הנוסעים הקטן מדגם 72 ATR של חברת UTair. "אין עדיין הסברים למה שקרה", אמר יורי אלחין, השר האחראי על כוחות החירום ברוסיה. "הקשר עם המטוס נותק שלוש דקות אחרי ההמראה".

על פי דיווח שהתפרסם באתר האינטרנט של חברת UTair, המטוס הדו-מנועי ניסה לבצע נחיתת חירום לאחר שהתרחק רק קילומטר וחצי משדה התעופה ממנו המריא בעיר טיומן. המטוס אמור היה להגיע לעיר נפט סיבירית נוספת בשם סורגוט, מרחק של כ-1700 ק"מ ממוסקבה.

המטוס של חברת UTair הוא מטוס נוסעים שמיוצר בצרפת ואיטליה. ההתרסקות הלילה היא החמורה ביותר מאז התרסקות מטוס ה-YAK 42 שהתרסק בנהר בעיר ירוסלאב בספטמבר 2011. האסון ההוא נודע בזכות חבריה הרבים של קבוצת הוקי קרח רוסית שמתו באסון. מממצאי חקירת אסון נבחרת ההוקי, התברר אז כי נווט הטיסה היה שיכור במהלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת