צ'ילה: ניאו-נאצים הכו צעיר הומו למוות וחרטו צלבי קרס על גופו

פרשת רצח של צעיר הומוסקסואל על רקע נטייתו המינית מטלטלת את צ'ילה: דניאל סמודיו, מוכר בחנות בגדים בן 24, הותקף בידי כנופיית ניאו-נאצים בפארק בסנטיאגו. התוקפים הכו אותו, כיבו על גופו סיגריות חרטו בעורו צלב קרס. בעקבות מותו של הצעיר התעורר גל מחאה בקרב חברי הקהילה הגאה במדינה

הנרצח: דניאל זמודיו (חדשות 2)

אבל כבד ירד על צ'ילה בעקבות מותו של דניאל זמודיו, הומוסקסואל בן 24 שהותקף על רקע נטיותיו המיניות בפארק סנטיאגו. במשך חודש ימים נאבק דניאל על חייו, לאחר שהתוקפים חרטו על גופו צלב קרס וכיבו סיגריות על גופו, עד שמת מפצעיו ביום שלישי האחרון.

מאות שכנים וקרובי משפחה מילאו את הרחובות בזמן מסע הלוויה שיצא מביתו של הצעיר שעבד בחנות בגדים, וליוו אותו בדרכו האחרונה. לאורך הדרך פוזרו תמונות של דניאל ודגלים עם דמותו, שמת רק משום שהעדיף גברים על פני נשים.

חלק מהאנשים שהשתתפו במסע הלוויה בחרו להניף כרזות נגד פשעי שנאה כדי לגנות את התופעה, אבל המחאה נעצרה בתוך בית הקברות, שאליו הורשו להיכנס רק בני המשפחה הקרובים.

בעקבות התקיפה החמורה נעצרו ארבעה חשודים, שמשתייכים לקבוצה ניאו-נאצית. החשודים הם ראול לופז פואנטס (25), פטריסיו אהומאדה גאראיי (25), אלחנדרו אנגולו טאפיה (26), ופביאן מורה מורה (19). מחקירת הרצח עולה שהתוקפים הכו את זמודיו במשך שעה, כיבו עליו בדלי סיגריות שגרמו לכוויות על גופו, וחרטו על בטנו צלב קרס ענק.

בעקבות מותו של דניאל הוחמר סעיף האישום נגדם לרצח בנסיבות מחמירות. "עשינו זאת בשמם של מיליוני צ'יליאנים, שלאחר הרצח של דניאל זמודיו חשים שצ'ילה חייבת להשתנות", אמרה מושלת האזור ססיליה פרז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת