צפו: מאות דייגים נתקעו על קרחון שנסחף לים וחולצו במסוק

אחד ממבצעי החילוץ הגדולים ביותר בהיסטוריה של רוסיה הסתיים בהצלחה, לאחר ש-675 דייגים שנלכדו על קרחון שנסחף חולצו מלב ים. כוחות גדולים בליווי מסוקים וסירות השתתפו בחילוץ ההמוני, שלמרבה המזל הסתיים בפגיעות קור קלות בלבד

רכבת אווירית של מסוקי חילוץ פעלה במשך שש שעות, עד שהסתיים פינוי מאות הדייגים שנסחפו ללב ים על גבי קרחון.

האירוע הדרמטי התרחש אתמול באי סחלין שבצפון האוקיינוס השקט. מאות הדייגים שהיו על קרחון החלו להיסחף לים לאחר שהקרחון שעליו עמדו ניתק מהאי סחלין שבצפון האוקיינוס השקט והחל לנוע מזרחה. בסופו של דבר שירותי החילוץ ברוסיה הצילו את חייהם של 675 דייגים, והמבצע הוכתר בהצלחה לאחר שאיש מהם לא נזקק לטיפול רפואי.

התמונות מהזירה לא מותירות ספק לגבי גורלם של מאות הדייגים לולא החילוץ. מחצית מהדייגים פונו על ידי מסוקים, בעוד היתר חולצו על ידי סירות מלב הים, כשהמבצע מתרחש בקור המקפיא של החורף הרוסי.

האי סחלין נחשב לגדול ביותר ברוסיה, ונחשב לאתר דיג מועדף. הדייגים נוהגים להגיע אליו עם תחילת האביב, כשהטמפרטורות מתחילות לעלות, ולדוג בחללים שהם מחוררים בקרח. הספורט הפופולרי מסתיים לא פעם בחילוץ של דיייגים, אלא שהפעם מדובר במספר גבוה במיוחד של לכודים.

הרשויות ברוסיה טוענות כי הזהירו את הדייגים והורו להם שלא להתקרב לאזור מחשש לסכנת הינתקות קרחונים, אך התוצאות מלמדות שהאהבה לדיג גברה על החשש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת