צפו: דובת הקוטב אנורי, האחות של קנוט

דובת הקוטב אנורי, אחותו הקטנה של קנוט נולדה לפני שלושה חודשים ועכשיו היא כבר עושה את צעדיה הראשונים בגן החיות בגרמניה. המטפלים מקווים שבניגוד לאחיה - היא תשרוד מעבר לגיל ארבע ולא תתקוף איש. כרגע, המאבק היחיד שהיא מקדמת הוא המאבק בהתחממות הגלובאלית

היא יוצאת לציבור בפעם הראשונה, גורת דב הקוטב אנורי נמצאת כל הזמן תחת עינה הפתוחה של אמה, ווילמה, כשהיא חוקרת את העולם החיצון בגן החיות וופרטל שבגרמניה. אנורי הקטנה מתענגת על כל צעד.

היא נולדה ב-4 בינואר, את עיניה היא פתחה חודש אחר כך, את צעדיה הראשונים היא פסעה לפני כמה שבועות ועכשיו היא כמעט שולטת באומנות הטיפוס, היא עולה, קצת מגושמת, על בולי העץ, שוב, תחת עינה הפתוחה של אמה.

אנורי לא רק מככבת בזכות עצמה, היא גם קשורה לדוב הקוטב המפורסם ביותר בגרמניה ואולי בעולם - אביה הוא גם אביו של קנוט שמת בשנה שעברה בגיל ארבע. קנוט מת אחרי שסבל מהתקף אפילפטי, למרות שהיה כוכב בינלאומי.

בקרוב - גני החיות יהיו המקום היחיד לראות בו דובי קוטב

מטפליו גידלו אותו בגן החיות של ברלין אחרי שאמו דחתה אותו מיד כשנולד. חייה של אנורי יהיו שונים לחלוטין. היא צמודה לאמה, שדואגת לדובה הקטנה. מטפל גן החיות מסביר את ההבדלים בין האחים החורגים "(קנוט) גודל על ידי בני אדם, כאן אנחנו לא יכולים להחליט על דבר, האם בוחרת אם הגור ייצא או ייכנס, אנחנו רק פותחים את השער".

אין ספק שדובי הקוטב האלה מהווים מוקד משיכה למבקרים, אבל יש לזה גם צד רציני, "אני מקווה שהאנשים שרואים את הדובים יזכרו שמדובר בזן בסכנת הכחדה", אומר אולריך שורר מנהל גן החיות, "ההתחממות הגלובאלית ממשיכה ואנו לא נראה יותר דובי קוטב מפני ששטחי המחייה שלהם יהרסו" .

אנורי הקטנה - סקרנית, מתרגלת לחיים בבית החדש, וכלל לא מודעת למידת הסקרנות שהיא מושכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת