בעקבות הקמפיין בפייסבוק: ברבי תיוצר בגרסה הקירחת

יצרנית בובות הברבי "מאטל" נענתה לדרישת הורים לילדים הסובלים ממחלת הסרטן, אשר פתחו קבוצה בפייסבוק ששמה "ברבי יפה וקירחת". הבובה תיוצר כמתנה עבור הילדים החולים ששיערם נשר, זאת לאחר שאלפי אנשים בכל רחבי העולם הצטרפו לקבוצה

בעקבות קמפיין אינטנסיבי שניהלו הורים לילדים חולי סרטן בפייסבוק, החליטה יצרנית בובות הברבי "מאטל", ליצור לראשונה בובה קירחת - "חולת סרטן". בקמפיין שהחל בחודש ינואר ונקרא "ברבי יפה וקירחת", ביקשו ההורים מהגולשים ליצור קשר עם החברה המייצרת על מנת להפעיל עליה לחץ ציבורי.

העמוד צבר פופולאריות גדולה ברשת החברתית, ותוך שלושה חודשים גרף יותר מ-150 אלף "לייקים". בחברה הבינו את גודל הלחץ הציבורי, והודיעו אמש על הכוונה להתחיל בייצור הבובות המבוקשות. בובות הברבי המפורסמות, נמכרות בליווי אביזרים שונים וביניהם בגדים, נעליים ותכשיטים, אך הברבי בגרסה הקירחת תימכר בליווי פאות וצעיפים.

כמו כן, בחברת "מאטל" הדגישו כי הבובה הייחודית לא תימכר בחנויות הצעצועים, אלא תחולק לילדים בבתי החולים, ודרך העמותות.

המניע לקמפיין: יצירת תחושת ביטחון בקרב הילדים ששיערם נושר

אובדן השיער הוא אחד האלמנטים הקשים ביותר מבחינה נפשית לסובלים ממחלת הסרטן, גדולים כקטנים. השינויים הפיזיים והרגשיים הנגרמים לילדים כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים משמעותיים אף יותר, חוסר הביטחון שמפתחים הילדים בעקבות השינוי הקיצוני במראה שלהם הוא קשה מנשוא עבור ההורים המודאגים, ולכן הם היו מעוניינים ליצור בובה שתוכל להוות מודל שילדיהם יוכלו להזדהות איתה.

אחת האמהות הפעילות בדף, קייטי פיס, הגיבה במהלך החודשים האחרונים בעמוד הפייסבוק, וכתבה כי בתה איזבל בת ה-4 זקוקה לדמות מודל שכזו שתוכיח לה שלמרות שאיבדה את שיערה, היא עדיין יפהפיה. "גילחנו את שיער ראשינו ביחד עם כ-200 מאנשי העיירה שבה אנחנו חיים כדי להראות לבתנו שגם קירח זה יפה", אמרה האם.

יוזמות הקמפיין ג'יין בינגהם ורבקה סייפין טענו כי "ברבי ללא שיער תיצור השפעה חיובית על אותם ילדים שחלו, ותגרום לקרחת להיתפס כנורמלית". כמו כן, הדגישו השתיים כי ייצור של בובה שכזו יוכל לעזור לילדים הסובלים מהמחלה להשלים עם נשירת שיערם שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת