3 זוכים בהגרלת הלוטו בארה"ב

על פי בדיקה סופית של הטפסים, שלושה כרטיסים זכו בפרס הראשון. הסיכוי לזכייה עמד על 1 ל-176 מיליון. היקף מכירת הכרטיסים להגרלה עמד סכום אסטרונומי בגובה 1.5 מיליארד דולר

חצי מיליארד דולר פרס ראשון (רויטרס)

מה הייתם עושים עם 640 מיליון דולר? בארצות הברית התקיימה לפנות בוקר הגרלת הלוטו עם הפרס הגדול ביותר שחולק אי פעם, ועל פי התוצאות הסופיות, יש שלושה זוכים בפרס הבלתי נתפס הזה.

ההגרלה נערכה באטלנטה, בירת מדינת ג'ורג'יה, ולקחו בה חלק תושבים מ-42 מדינות בארצות הברית כמו גם בוושינגטון הבירה.
על פי התוצאות הראשוניות, היה נראה שיש רק זוכה אחד בפרס הגדול, אולם כעת מתברר שהפרס יתחלק בין שלושה זוכים במדינות מרילנד, קנזס ואילנוי. אם היה זוכה אחד ויחיד בפרס הגדול אז הייתה עומדת בפני שתי אפשרויות, לקחת את הסכום כולו במכה אחת ואז הוא הוא יפחת בכ-160 מיליון דולר בנוסף על 25% מס, אז הזכיה תסתכם ב-347 מיליון דולר נטו. אפשרות אחרת היא לקבל את הפרס בתשלומים, אז הזוכה יקבל את כל 640 מיליון הדולר, פחות 25% מס.

בגלל שהפרס גדול כל כך, אפשר היה לקנות את כל צירופי המספרים אפשריים ובכל זאת יישאר לך כסף ליהנות מהרווחים. הסיכוי לזכייה עמד על 1 ל-176 מיליון, בהתחשב בעובדה שכל כרטיס עולה רק דולר אחד, אז קניית כל הצירופים האפשריים תעלה לקונה "רק" 176 מיליון דולר. כך שאפילו אם הזוכה ייבחר באופציה הראשונה הוא יצא עם רווח של 171 מיליון דולר.

אבל האנשים במדינות שמשתתפות בהגרלה, לא מעניין אותם החישובים הללו וגם לא המסים שישלמו על הזכיה, העיקר להרוויח. בעלים של בית קפה במדינת אריזונה דיווח שהוא מכר לאיש בודד כרטיסים להגרלה בשווי 2,600 דולר. בעוד שחייל לשעבר בצבא האמריקני הכפיל את השתתפותו השבועית בהגרלה ל-55 דולר.

"אני מרגיש כמו טיפש "לזרוק" את הכסף הזה", אמר החייל, שלאחר קניית הכרטיסים החליט לתרום 2 מהם לצדקה. "אבל בכל פעולה שאתה נוקט בחיים זה צ'אנס ולפעמים יש הזדמנויות כאלה".

הפרס בהתחלה עמד על 500 מיליון דולר, אבל לאחר שמספר המשתתפים גדל הפרס עלה ל-540 מיליון דולר ולבסוף הפרס עלה שוב ל-640 מיליון דולר לאחר שהשווי הכללי של הכרטיסים שהשתתפו בהגרלה עמד על 1.5 מיליארד דולר.

אז במידה ובכל זאת קניתם כרטיס להגרלה במחוז בולטימור, הנה הפרסים ש"עלו בגורל": 2,4,23,38,46 והמספר החזק הוא 23.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת