צרפת: שיבח את המחבל מטולוז - ונשלח ל-3 חודשי מאסר

מוחמד ג'זאלי, תושב טולוז בן 20, נשלח ל-3 חודשי מאסר אחרי ששיבח את מעשי תושב עירו מוחמד מראח, מבצע הטבח בטולוז. אחרי הטבח, אמר ג'זאלי כי מראח הוא "גבר אמיתי" וכי "חבל שלא סיים את העבודה". התובע: "מסר ברור שלא נסבול דיבורים כאלה"

מוחמד מראח. המחבל מטולוז (TF1)

בית משפט בצרפת גזר היום שלושה חודשי מאסר על תושב טולוז בן 20, על כך ששיבח את פעולותיו של המחבל מוחמד מראח, מבצע הטבח בטולוז. כך נמסר מהפרקליטות בטולוז.

הצעיר, מוחמד רדחא ג'זאלי, הורשע אתמול, בעבירות של "עידוד שנאה גזענית" ו"התנהגות מתנצלת כלפי טרור". התובע המחוזי בטולוז מישל ואלה אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי ההרשעה היא סימן שהרשויות לא יפגינו כל סובלנות להצהרות התומכות במעשיו של מראח.

ג'זאלי נעצר ביום חמישי בשבוע שעבר, בשכונת לס-איזארדס בטולוז, שעות ספורות אחרי שמראח נורה בתום מצור שנמשך 32 שעות. העיתון הצרפתי "דפש דו-מידי" ציטט את דברי ג'זאלי שאמר אחרי הטבח: "החבר שלי מוחמד, זה גבר אמיתי. חבל שלא היה לו זמן להשלים את המלאכה".

התביעה בתיק טענה לעונש של 9 חודשי מאסר, אך בפועל נגזרו רק 3 חודשים, אחרי שג'זאלי הכחיש בבית המשפט כי אמר את הדברים. עונש המאסר לא ייצא אל הפועל באופן מיידי, על מנת לאפשר לצדדים לערער. התובע ואלה אמר אחרי ההרשעה: "נרדוף באופן שיטתי כל מי שיביע תמיכה במראח, בהתחשב בחומרת מעשיו. אעשה שימוש בהחלטה זו כדי להעביר מסר: אהיה מאוד נחוש, לא אתן לדיבורים כאלה להתקיים".

הבוקר: 20 עצורים בחשד לפעילות טרור

הבוקר פשטו כוחות מיוחדים של המשטרה המקומית על מרכזים מוסלמיים במספר ערים במדינה ועצרו כעשרים בני אדם בחשד שהם קשורים לפעילויות אסלאמיות מיליטנטיות.

בין היתר נערכו מעצרים בטולוז - שם בוצע בשבוע שעבר הטבח מחוץ לבית הספר היהודי, באזור פריז, ובערים במערב המדינה. את הפשיטה ערכה יחידת רייד, אותה היחידה שחיסלה - לאחר מצור ארוך - את המחבל מוחמד מראח. גורמי ביטחון בודקים האם קיים קשר בין החשודים לתא הטרור בו היה חבר מראח בטולוז.

בריאיון שהעניק לרדיו אירופה 1 התייחס נשיא צרפת ניקולא סרקוזי למעשי הטבח בטולוז. "הם דומים לטראומה שנגרמה בעקבות פיגוע ה-11 בספטמבר בארה"ב, אמר הנשיא. סרקוזי סיפר על מעצרם של המוסלמים הקיצוניים הלילה בפשיטת כוחות המשטרה: "פשיטות אלה יימשכו", הבטיח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת