ספרד: 104 פצועים בהפגנות תכנית הצנע

לאחר שהממשלה בספרד החליטה על נקיטת צעדים בעקבות הגרעון, יצאו אמש לרחובות אזרחים רבים שזעמו על הקיצוצים הצפויים: "שוללים את זכויותינו". 47 מיליון עובדים לא הגיעו לעבודה וגרמו לשיבושים קשים. שרת העבודה: "אין לעצור בדרך לרפורמה". 104 נפצעו בהפגנות, 176 נעצרו

הרחובות בספרד סוערים: מאות אלפי בני אדם קיימו אמש צעדות מחאה בערים שונות במדינה במחאה על הקיצוצים הצפויים כחלק מההתמודדות עם הגירעון המדינה. בהפגנות היו גם התפרעויות עם שוטרים ו-104 בני אדם נפצעו במהלכן.

הרשויות במדינה עצרו 176 בני אדם, אך המפגינים טוענים שזכויותיהם נלקחו מהם. בחלק מההפגנות היה גם אלימות, כך למשל בברצלונה אלמונים ניפצו חלונות ושמשות וכך הציתו פחים ברחובות. בנוסל, פקקים גדולים נוצרו בוולנסיה לאחר שמפגינים הציתו מזרנים על הכביש המהיר.

47 מיליון בני אדם לא הגיעו לעבודה מה שגרם לשיבושים קשים במדינה. נציגי העובדים מבקשים מהממשלה לצמצם את הקיצוצים המתוכננים ואיימו להגביר בעיצומים. בממשל הספרדי לא התרגשו לנוכח המחאה. שרת העבודה במדינה אמרה כי "אין לעצור בדרך לרפורמה". עם זאת, ציינו גורמים בממשלה כי הם מובנים לנהל משא ומתן עם העובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת