דיווח: המחבל מוחמד מראח ייקבר עוד היום בטולוז

על פי דיווחים בכלי התקשורת בצרפת, המחבל מטולוז מוחמד מראח לא ייקבר באלג'יריה, זאת לאחר שברגע האחרון סירבו השלטונות שם לקבל לידיהם את הגופה "מסיבות ביטחוניות". בני משפחתו של מראח טוענים כי הלוויתו תתקיים עוד היום, בחלקה המוסלמית בבית הקברות בטולוז

באלג'יריה לא רצו את גופתו. מוחמד מראח (AP)

המחבל מוחמד מראח שביצע את הטבח המזעזע בבית הספר "אוצר התורה" ייקבר בטולוז - כך מדווחים כלי תקשורת בצרפת. ההחלטה לגבי מקום הקבורה התקבלה לאחר ששלטונות אלג'יריה סירבו לקבל לידיהם את הגופה.

על פי הדיווחים בצרפת, גופתו של המחבל ממוצא אלג'ירי שאחראי למותם של ארבעה יהודים בבית הספר בטולוז ושל שלושה חיילים נוספים, היתה אמורה לצאת כבר היום בשעות הצהריים בטיסה לאלג'יריה. מראח היה אמור להיקבר בכפר שבו נולד אביו, אבל ברגע האחרון סירבו השלטונות באלג'יר להכניס את גופתו לשטח המדינה "מסיבות ביטחוניות".

ראש הקהילה המוסלמית הצרפתית בפריז קיבל לידו את הטיפול בקבורתו של המחבל, שעל פי ההערכות ייקבר לבסוף בחלקה המוסלמית בבית הקברות בטולוז. על פי בני משפחתו של מראח והאימאם המוסלמי בפריז, ההכנות להלוויה שתתקיים ב-24 השעות הקרובות כבר החלו.

אביו של המחבל צעק: "זה מוחמד שלנו?"

אביו של מראח טען אתמול שהמשטרה הצרפתית לא הייתה מוכרחה לחסל את בנו מוחמד. האב, מוחמד בן אלאל מראח, אמר שהשוטרים היו צריכים לעצור את מראח ולהעמיד אותו למשפט על מעשיו. 

האב שנמצא באלג'יריה תיאר את הרגעים שבהם שמע על הדרמה בטולוז. "צעקתי לבתי, ושאלתי אותה האם הדיווחים האלה על מוחמד בטלוויזיה נכונים או לא, האם זה מוחמד שלנו או משהו אחר?", שיחזר האב. 

"היא אמרה לי שזה נכון ושהמשטרה כנראה עצרה אותו, אבל היא לא באמת ידעה", הוסיף. "כל מה שהצלחתי לראות זה שהוא מוקף, לא ידעתי איפה הוא. לא ראינו טלוויזיה עד שהתחיל הירי והכריזו שהוא מת, זה הכל".

"לצרפת יש מספיק יכולות כמדינה גדולה", לדבריו. "הם היו יכולים לתפוס אותו בחיים, אנחנו לא מבינים מדוע הם מיהרו להרוג אותו. היה ניתן לתפוס אותו בחיים ולהביא אותו לפני בית משפט, היה אפשר לעצור אותו לשנים רבות ואפילו לכל חייו".

אביו של מוחמד מראח לא זוכר בן טרוריסט או רוצח אלים. "הבן שלי היה ילד טוב, הוא היה אדם חברותי. הוא נהג לקרוא את הקוראן כל הזמן, תמיד היה לו קוראן ביד", סיפר האב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת