הנינג'ות מאירן נגד התקשורת העולמית

יחידת הנשים הנועזת של אירן זועמת על "סיקור שקרי", לטענתה, של סוכנות הידיעות "רויטרס", זאת בעקבות כתבה ששודרה לפני כחודשיים. "איננו מחסלות כפי שהציגו אותנו, פגעו בתדמיתנו", טענו הנשים האתלטיות לובשות השחור. "הנזק התדמיתי כבר נגרם, נפתח בהליכים משפטיים נגד סוכנות הידיעות"

שפגט - ושימוש בנשק חם (הטלוויזיה האירנית)

תביעת דיבה אירנית: ה"נינג'ות האירניות" שהתפרסמו בעקבות כתבה ששודרה בכל רחבי העולם, מתכוונות לתבוע את סוכנות הידיעות "רויטרס" בגין פגיעה בתדמיתן והצגתן כ"מחסלות", כך מדווחים ביממה האחרונה כלי תקשורת באירן.

בסוף חודש ינואר השנה שודרה בכלי תקשורת רבים בעולם כתבה מיוחדת על "חיל הנינג'ות" האירני, המונה כ-3,000 פעילות. אלו הוצגו בכתבה כלוחמות קרב-מגע מיומנות, המתמצאות גם בשימוש בנשק חם. עד מהרה הפכה הכתבה יוצאת הדופן לאחד מקטעי הווידאו הנצפים ברשת בתקופה האחרונה.

ואולם, באירן טוענים היום כי האופן בו הוצגה תדמיתן של הנינג'ות הלוחמות בכלי התקשורת ברחבי העולם עוותה והוצאה מהקשרה. הרפובליקה האסלאמית מאשימה את סוכנות הידיעות הבריטית "רויטרס", שנטלה חלק מרכזי בהכנת הכתבה, וטוענת כי "הסוכנות ביצעה שינויים בחלקים מהדיווח, והציגה את הנינג'ות כמתאמנות לחיסול של כל פולש זר. הן אינן מחסלות".

"שיקרה במצח נחושה"

"הנזק התדמיתי כבר נגרם, וכעת הן נוקטות הליכים משפטיים נגד סוכנות הידיעות, שמסרבת להתנצל", דווח באירן. "מדובר באתלטיות שהעיתונאים של רויטרס שאלו אותן כיצד הן תפעלנה אם מדינתן תותקף. רויטרס ניצלו אותן כדי לכנות אותן 'מחסלות'".

"אני מאמינה שכל אדם שהיה נשאל מה היה עושה לו מדינתו הייתה מותקפת היה מגן עליה", סיפרה ח'אטרה ג'אליזאדה, אחת הנינג'ות שכיכבה בכתבה. "הבחורה מרויטרס שאלה אותי רק שאלה שהתשובה עליה ברורה. סוכנות הידיעות שיקרה במצח נחושה".

בחודש החולף גלשה המתיחות בין אירן לבריטניה גם לזירה התקשורתית. אחרי ההשתלטות על מתחם השגרירות הבריטית בטהרן והתמיכה הבריטית בהחרפת הסנקציות על הרפובליקה האסלאמית, החליטה הממלכה לסגור את משרדי רשת הטלוויזיה האירנית Press TV המשדרת בשפה האנגלית מלונדון. באירן גינו בחריפות את ההחלטה, ומאז החריפו את ההשתלחות התקשורתית בבריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת