טורקיה: קמפיין השמפו של היטלר יורד מהמסך

הקהילה היהודית בטורקיה הפעילה לחצים גדולים, וחברת ההפקה החליטה לבטל את הפרסומת השערורייתית לשמפו בכיכובו של אדולף היטלר. אחרי 10 ימים בהם שודר הקמפיין, הסכימה ההפקה לא לשדר יותר את הפרסומת, אך הם עדיין מתפלאים על המהומה. "הפרסומת הובנה שלא כהלכה", הם טוענים

הלחץ עשה את שלו: פרסומת השמפו השערורייתית ששודרה בטלוויזיה הטורקית, ב"כיכובו" של הצורר הנאצי אדולף היטלר, הוסרה היום משידורי הטלוויזיה - כך מאשרים הערב בטורקיה.

חברת ההפקה של הפרסומת, "מארקה", הודיעה כי הוחלט להסיר את הפרסומת משידור אחרי 10 ימים בלבד באוויר, זאת בעקבות הסערה הציבורית שהיא חוללה.

בשבוע שעבר חשפנו לראשונה בחדשות 2 את קיומה של הפרסומת, לשמפו "ביומן". בפרסומת מדובב אחד מנאומיו של אדולף היטלר מימי שלטונו ברייך הנאצי - אך בכתוביות שהודבקו עליו הוא ממליץ, לכאורה, להשתמש בשמפו.

"הפרסומת הובנה שלא כהלה"

שידור הפרסומת עורר זעם בקרב הקהילה היהודית בטורקיה, וזו החליטה להפנות מחאה רשמית על שידורה. הנהלת הפקת הפרסומת הופתעה מהפנייה, ובראיון שהעניק בעל חברת ההפקות לרשת BBC אמר: "הקהילה נראתה זועמת יותר ממה שהיא. הפרסומת הובנה שלא כהלכה. דמותו של היטלר, כפי שהיא מצטיירת בפרסומת, אמורה להיות קומית - משום שהוא ממליץ על שמפו".

אך הטענות של ההפקה לא הועילו, והערב הוחלט להסירה משידור בטלוויזיה הטורקית. ההסתדרות הציונית העולמית מיהרה לברך הערב על ההחלטה להסיר את הפרסומת: "בכוונת המחלקה למאבק באנטישמיות של ההסתדרות הציונית העולמית לשלוח מחר מכתב לנציג טורקיה בישראל ולברך אותו על ההחלטה שהתקבלה במדינתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת