אבי המחבל מטולוז מדבר למצלמה: "גיליתי בטלוויזיה שהבן שלי מת"

אביו של המחבל מוחמד מראח, שביצע את הטבח בטולוז, מתכוון לתבוע את ממשלת צרפת בעקבות המצור על בנו שבסופו נקבע מותו של המחבל. "לצרפת יש מספיק אמצעים כדי להימנע מכך", אמר והוסיף: "גיליתי שהוא מת בשידורי הטלוויזיה"

אביו של מוחמד מראח, המחבל מטולוז, טוען שהמשטרה הצרפתית לא הייתה מוכרחה לחסל את בנו מוחמד, האיש שרצח שלושה ילדים ורב בבית הספר היהודי "אוצר התורה" ועוד שלושה חיילים צרפתיים. האב, מוחמד בן אלאל מראח, טוען שהשוטרים היו צריכים לעצור את מראח ולהעמיד אותו למשפט על מעשיו. 

האב שנמצא באלג'יריה תיאר את הרגעים שבהם שמע על הדרמה בטולוז. "צעקתי לבתי, ושאלתי אותה האם הדיווחים האלה על מוחמד בטלוויזיה נכונים או לא, האם זה מוחמד שלנו או משהו אחר?", שיחזר האב. 

"היא אמרה לי שזה נכון ושהמשטרה כנראה עצרה אותו, אבל היא לא באמת ידעה", הוסיף. "כל מה שהצלחתי לראות זה שהוא מוקף, לא ידעתי איפה הוא. לא ראינו טלוויזיה עד שהתחיל הירי והכריזו שהוא מת, זה הכל".

אמש זעם הנשיא סרקוזי לאחר ששמע את ההאשמות הקודמות שהעלו בני משפחתו של מראח. היום אבי המחבל משיב לנשיא הצרפתי.

"לצרפת יש מספיק יכולות כמדינה גדולה", לדבריו. "הם היו יכולים לתפוס אותו בחיים, אנחנו לא מבינים מדוע הם מיהרו להרוג אותו. היה ניתן לתפוס אותו בחיים ולהביא אותו לפני בית משפט, היה אפשר לעצור אותו לשנים רבות ואפילו לכל חייו".

אביו של מוחמד מראח לא זוכר בן טרוריסט או רוצח אלים. "הבן שלי היה ילד טוב, הוא היה אדם חברותי. הוא נהג לקרוא את הקוראן כל הזמן, תמיד היה לו קוראן ביד", סיפר האב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת