נורה בראשו וזכה בפנים חדשות

יותר מ-100 רופאים השתתפו בניתוח של ריצ'ארד נוריס, שנורה לפני 15 שנים בפניו. בניתוח, שמוגדר "המורכב ביותר בעולם", הושתלו בריצ'ארד פנים, לסת, לשון ושיניים מתורם שביקש - כמה מוזר - להישאר אלמוני

הניתוח הוגדר "המורכב בעולם" (סקיי)

ריצ'ארד נוריס, שנפגע בתקרית ירי לפני 15 שנה עבר ניתוח שחזור שכולל שחזור פנים, לסת, לשון ושיניים. מדובר בניתוח המורכב ביותר שנערך עד היום לשחזור פנים, שבו השתתפו יותר מ-100 רופאים. מבט בתמונות שצולמו לפני ואחרי הניתוח מוכיחות את הטענה.

נוריס בן ה-37 נורה בפניו בשנת 1997 ואיבד את אפו, שפתיו ואת רוב מבנה הפנים שסביב הלסת. מאז הוא עבר סדרת ניתוחים מצילי חיים כדי שיוכל להמשיך לתפקד, אך מבחינה חיצונית, הוא לא הרגיש שהוא יכול לשוב לקיים חיים חברתיים. גם כשהגיע לניתוח השחזור, הוא חבש מסכה והרכיב את האף התותב בגלל חוסר הנוחות שליוותה אותו מאז התאונה.

אבל בשבוע שעבר, לאחר ניתוח שארך 36 שעות, הרופאים של אוניברסיטת מרילנד העניקו לו פנים חדשות. קצת מזר לומר זאת במקרה של ניתוח פנים, אבל התורם ביקש להישאר אלמוני, ואיבריו הצילו חמישה מטופלים נוספים באותו יום. שישה ימים אחרי הניתוח, הוא מצליח להזיז את הלשון בכוחות עצמו, לפתוח ולסגור את העפעפיים - התקדמות מהירה יחסית לציפיות הרופאים.

"הוא ממש מסתכל במראה, מתגלח ומצחצח שיניים", סיפר פרופ' אדוארדו רודריגז, שניהל את הניתוח המורכב. לפני הניתוח, נוריס - שעדיין רווק ומתגורר עם הוריו בווירג'יניה, לא הצליח למצוא עבודה בגלל עיוות הפנים שלו, אבל כעת הרופאים מאמינים שיהיה לו קל יותר לקיים חיים נורמלים. "הניתוח הצליח בצורה יוצאת דופן ויהווה מודל לניתוח של נפגעי מטענים מאולתרים, שנפצעו באפגניסטן", הוסיף פרופ' רודריגז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת