אורח בטהרן: ראש ממשלת טורקיה

רגע אחרי שמנהיגים מהעולם נפגשו בפסגה לביטחון גרעיני בסיאול, נשיא אירן וראש ממשלת טורקיה מקיימים פסגה משלהם: ארדואן הגיע לביקור בן יומיים באירן, שם ידון עם עמיתו בתכנית הגרעין. שר החוץ האירני קיבל את פני המשלחת הטורקית, שכללה שרים, גורמי צבא ואנשי מודיעין

מתאמים עמדות? ארדואן ואחמדינג'אד, ארכיון (חדשות 2)

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן הגיע לביקור בן יומיים בטהרן, שם ייפגש עם נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד וידון עמו בנושא מדיניות הגרעין, כך מדווחת סוכנות הידיעות הרשמית "אירנא".

ארדואן התקבל בשדה התעופה של טהרן על ידי שר החוץ האירני עלי אכבר סאליחי, שהגיע בטיסה מדרום קוריאה - שם השתתף בפסגה לביטחון גרעיני עם מנהיגים אחרים מהעולם, ובראשם נשיא ארצות הברית ברק אובמה.

מלבד ארדואן, המשלחת הטורקית כוללת את שרי החוץ, האנרגיה, האוצר, הפיתוח העירוני ואת השר לאיכות הסביבה. בנוסף, משתתפים בביקור גם גורמי צבא ומודיעין טורקיים, לצד ראש הארגון לאנרגיה אטומית של טורקיה זאפר אלפר.

על רקע הלחץ הגובר על אירן מצד מדינות המערב לחדול מתכנית הגרעין שלה, טורקיה היא זו שצפויה לארח את השיחות בין חמש המעצמות לבין הרפובליקה האסלאמית. לכן צפוי שהנושא המרכזי שיתפוס מקום בדיונים בין שני המנהיגים הוא תכנית הגרעין האירני, אולם השניים צפויים גם לדון ביחסים בין שתי המדיניות, בסכסוך בסוריה ובנושאים אזוריים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת