באקדחים שלופים: מעצר התוקף בניו יורק

במשך דקות ארוכות התעמתו שוטרים שהוזעקו למרכז חב"ד בברוקלין עם הצעיר חסר הבית החשוד בדקירת צעיר ישראלי. בתיעוד מהמקום נראה האיש מנופף לעבר השוטרים בסכין, דבר שאילץ אותם לפתוח לעברו באש. מאוחר יותר הוא מת מפצעיו

שעות ספורות לאחר שצעיר ישראלי נדקר במרכז חב"ד העולמי בניו יורק - רגעי הדרמה מהמקום נחשפים: בסרטון שתיעדו תלמידי הישיבה שהיו בזירה בשעת התקיפה, נראים השוטרים כשהם מנסים לעצור את החשוד במעשה, ככל הנראה חסר בית המעורער בנפשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מאנשי המקום, יהודי חרדי שנראה בתיעוד, מנסה לתווך בין החשוד לבין השוטר ששלף לעברו את נשקו. "אנא ממך, תוריד את הסכין", הוא נשמע אומר להומלס במבטא ישראלי כבד. במקביל, הוא פונה גם לשוטר ואומר לו שלא יפתח באש לעבר החשוד.

במשך דקות ארוכות עומד השוטר פנים מול פנים מול הצעיר האפרו-אמריקני, שעל פי החשד נכנס בשעות הערב המאוחרות לבית חב"ד, התעמת עם אחד האנשים ששהו במקום, דקר אותו ופצע אותו קל. התוקף נראה כשהוא מסרב להוריד את סכין המטבח ומנופף בו באיום, דבר שאילץ את השוטרים לפתוח לעברו באש.

גם לאחר שנפגע, המשיך הצעיר להתפרע. השוטרים עצרו אותו ולקחו אותו לקבלת טיפול רפואי. מאוחר יותר הוא מת מפצעיו בבית החולים. המקרה מגיע לאחר שורה של עימותים בין שוטרים לבין צעירים שחורים, אך נראה שבמקרה הזה החשוד לא הותיר לשוטרים ברירה.

הצעיר שהותקף, ארכיון (חדשות 2)

הצעיר היהודי שהותקף הוא לוי רוזנבלט, בן 22 מבית"ר עילית, הוא בנו של רב קהילת חב"ד בעיר. הוא הובהל לבית החולים שם הוא מטופל כשמצבו מוגדר קל.

מדובר בבית מדרשו המיתולוגי של הרבי מילובביץ' בעיר, מקום הפעיל 24 שעות ביממה ומושך אליו בשעות הלילה חסרי בית ואנשים המחפשים מקום להתחמם ולאכול בו. תחילה עלה חשד כי הרקע לתקיפה אנטישמי, אך לאחר שהתברר כי מדובר בחסר בית שהתעמת עם הצעיר היהודי, החשש הוסר.