צפו: אובמה לחש למדבדב, המיקרופון תיעד

הנשיא האמריקני ברק אובמה שוב לא מודע לקיומם של מיקרופונים, המקליטים כל מילה שלו. כשדן על תכנית פריסת הטילים ובהסכמי צמצום הטילים הגרעיניים עם דימטרי מדבדב, והסביר לו שאחרי הבחירות יפעל למימוש ההבטחה – הוא הוקלט, ועכשיו הקטע הודלף לטלוויזיה. הרפובליקנים צפו - וחגגו

נשיא ארצות הברית ברק אובמה הביע אמש ספק מסיכויי ההתקדמות בהסכם לצמצום הנשק הגרעיני עד לחודש נובמבר הקרוב שבו יתקיימו הבחירות לנשיאות. למרבה המבוכה, שיחתו של הנשיא האמריקני עם עמיתו הרוסי נקלטה במיקרופונים ובמצלמות, והנשיא האמריקני - שהתגאה ביוזמה לוועידת ביטחון הגרעין בסיאול - הצליח להוציא ממנה את העוקץ במספר מילים.

"אלו הבחירות האחרונות שלי, אחרי הבחירות אני אהיה יותר גמיש", אמר הנשיא האמריקני לעמיתו דמטרי מדבדב. באמירה הקצרה הזו, הוא הצליח להרוס את כל המאמצים להביא לשינוי אמיתי בתחום, והוועידה שמתרכזת גם בתכנית הגרעין האיראני ובאיום הצפון קוריאני, קיבלה את הכותרות שהמנהיגים לא רצו לראות.

"אני איתך"

"אעביר את האינפורמציה לוולדימיר (פוטין), אני איתך", אמר הנשיא מדבדב, האיש שמתכונן לפנות רשמית את משרד הנשיא במוסקבה לוולדימיר פוטין אחרי שהשניים דנו מול העולם בצמצום של ראשי הנפץ הגרעיניים. הנשיא האמריקיני עוד ניסה לצמצמם נזקים ולהסביר את האמירה לתקשורת כשאמר "כולם מבינים את המצב הפוליטי", אך בכך למעשה, החמיר את המצב. "אני לא חושב שיש הפתעה מסוימת בכך שאי אפשר להתחיל מהלך כמה חודשים לפני בחירות לנשיאות ולקונגרס בארצות הברית", הוסיף.

הרפובליקנים, שמתכוננים לבחירות, חוגגים על ההדלפה ומצביעים על כוונותיו של הנשיא, אותן הם מגדירים "הרסניות", בכל הנוגע להתקפלותה של ארצות הברית מול היריב הרוסי. אובמה אמר לסטודנטים בסיאול לקראת הפסגה, כי לארצות הברית יש יותר מידי נשק גרעיני והוא מצפה לצמצום משמעותי במסגרת הסכמי צמצום בינלאומיים, הבולט שלהם הוא הסכם שיזם הנשיא - הסכם סטארט, אבל השיחות כוללות גם את התכנית האמריקנית לפרוס מערכות טילי הגנה וצוללות לאורך גבולה המערבי של רוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת