בישראל מאשרים: המחבל מטולוז תוחקר בארץ

בתום בדיקה שנערכה במערכת הביטחון, התברר כי הרוצח מטולוז מוחמד מראח נכנס לישראל בספטמבר 2010, לפני שטס לאפגניסטן. גורמים ביטחוניים אישרו לחדשות 2 באינטרנט כי מראח נכנס לישראל מירדן דרך מעבר אלנבי, ועבר תחקור קצר, שלאחריו אושר לו להיכנס לישראל

מוחמד מראח - ביקר בארץ (AP)

המחבל מטולוז נחקר בישראל: גורם ביטחוני אישר היום לחדשות 2 באינטרנט כי מוחמד מראח, המחבל שאחראי לטבח בטולוז בו נרצחו הרב יונתן סנדלר, שני ילדיו וכן בתו של מנהל בית הספר, שהה בעבר בישראל.

מבדיקת מערכת הביטחון עולה כי המחבל מטולוז מוחמד מראח עבר בישראל במהלך ספטמבר 2010, לפני שטס לאפגניסטן. גורמים ביטחוניים אישרו לחדשות 2 באינטרנט כי מראח נכנס לישראל מירדן דרך מעבר אלנבי, ובשל שמו הוא תוחקר. לאחר שווידאו כי אינו מעורב בפעילות חבלנית אושר לו להיכנס לישראל.

בניגוד למה שאמר שר ההגנה הצרפתי, במערכת הביטחון לא אישרו את העובדה שהיה לו סכין וכן לא נמצא תיעוד של פעילות עוינת לביטחון המדינה.

לפני שבוע, הגיע מראח לבית ספר היהודי "אוצר התורה" ורצח ביריות את סנלדר ושלושת הילדים. אחרי שהצליחו כוחות הביטחון לאתר את מראח, התבצר המחבל בביתו במשך 30 שעות, שבסופן פרצו כוחות הביטחון הצרפתים לבית. בעת הפריצה, הסתתר מראח בשירותים של הדירה, לאחר מכן קפץ מהחלון, הצליח לפצוע ביריות שני שוטרים - ונהרג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת