החשש: "מתקפת ציאניד" באולימפיאדת לונדון

"ציאניד ואחרי זה קרם עור להספגת הרעל" - כך, לפי דיווח בעיתון ה"סאן" הבריטי, תכננו מוסלמים קיצונים לבצע פיגוע כימי באולימפיאדת לונדון בקיץ הקרוב. ההתכתבות נעשתה באתר המזוהה עם אל קעידה, אליו הצליחו אנשי העיתון לחדור באמצעות זהות בדויה. שירותי הביטחון בבריטניה נמצאים בכוננות עליונה לקראת המשחקים

כוננות בבריטניה לקראת האולימפיאדה (AP)

האם טרוריסטים הקשורים לאל-קעידה מתכננים "מתקפת ציאניד" באולימפיאדת לונדון השנה? התקשורת הבריטית סוערת הבוקר עקב דיווח של עיתון ה"סאן", שחשף התכתבות מטרידה ביותר בנושא.

קיצונים שהתכתבו באתר הקשור לארגון הטרור הקיצוני פרסמו "הוראות מפורטות" כיצד לבצע את המתקפה, במשחקים שיתקיימו בקיץ בבירת בריטניה. גולש בשם "אבו היג'א אנסרי" טען כי על הציאניד להיות מעורבב עם קרם ידיים, כך שייספג בעור של המותקפים.

במסגרת ההתכתבות בשפה הערבית, הוא הוסיף כי מי שמתכנן מתקפה כזו צריך לעטות "כפפות רפואיות" מפני שמדובר בתערובת קטלנית. "דרך העור: 1 - ציאניד, 2 - קרם עור", כתב.

"שוב פעם הם מפריעים למוסלמים חפים מפשע"

"ערבבו את המרכיבים. קרם העור יפתח את הנקבוביות בעור וימריץ את הספיגה ואת האפקטיביות של הרעל", כתב עוד. אנשי העיתון הצליחו להיכנס לאתר שחסום לחברים בלבד, באמצעות שימוש בזהות בדויה.

קיצונית נוספת, שלא הזדהתה, כתבה: "זה רעיון טוב ואתם צריכים להתכונן היטב". היא הוסיפה, "זה הזמן להתכונן לאירוע, מפני ששום פעם הם מפריעים למוסלמים חפים מפשע".

שירותי הביטחון בבריטניה נמצאים בכוננות עליונה לקראת האולימפיאדה שתחל ב-27 ביולי, מחשש למתקפת טרור. רק בשבוע שעבר עדכן ראש ארגון הביון MI-5 את חברי הקבינט הבריטי על איומי הטרור שעומדים בפני המשחקים.

בכלי התקשורת הבריטים דווח כי תגובה טרם נמסרה מטעם הממשלה, הסקוטלנד יארד או שירותי הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת