לא חי בסרט: הבמאי ג'יימס קמרון צלל לקרקעית האוקיינוס

אווטאר - גירסת המצולות: הבמאי ההוליוודי חובב האקסטרים שבר הבוקר שיא עולמי וירד באמצעות צוללת אישית לנקודה העמוקה ביותר באוקיינוסים - 10.9 קילומטרים. קמרון בילה שלוש שעות מרתקות על קרקעית הים, שב ואמר: "יש חשיבות מכרעת להרחבת גבולות היכולת אנושית"

זה אולי נשמע כמו תסריט, אבל זה אמיתי: הבמאי ההוליוודי חובב האקסטרים ג'יימס קמרון השלים היום שיא חדש וירד באמצעות צוללת אל הנקודה העמוקה ביותר באוקיינוסים של כדור הארץ.

קמרון בן ה-57 צלל לקרקעית האוקיינוס השקט בשעה 5:15 בבוקר (זמן מקומי) ובילה כשלוש שעות כשהוא מטייל על הקרקע העמוקה. בכך הפך קמרון לאיש הראשון שצלל "סולו" לעומק 10.9 קילומטרים.

מנהלי הצלילה ציפו שקמרון יישאר מתחת למים במשך שש שעות, ובינתיים לא הוסבר מדוע התקצר המסע בחצי. הצלילה העמוקה התקיימה בלב האוקיינוס, כ-322 דרום-מזרחית לגואם.

"המסע הזה הוא השיא של יותר משבע שנים של תכנון", אמר קמרון לאחר צאתו מהמים. "יותר חשובה מזה היא החשיבות של הרחבת גבולות היכולת האנושית, מה אנו יכולים לראות, ואיך אנו מפרשים את זה".

קמרון צלל באמצעות צוללת בשם "אתגר הים העמוק", שגודלה כחצי אוטובוס עירוני, אך רק אדם אחד יכול להיכנס לתוכה - וגם זה בקושי. קמרון נאלץ לכופף את ברכיו למשך כל המסע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת