אחמדינג'אד: "ארה"ב לא יכולה עוד להכתיב מדיניות לעולם"

באירן ממשיכים לזלזל במערב ובקריאותיו נגד תכנית הגרעין של טהרן. בנאום בטג'יקיסטן אמר היום מחמוד אחמדינג'אד כי "על נאט"ו וארה"ב לשנות את מדיניותן, מפני שהתקופה בה הכתיבו את תנאיהם לעולם חלפה"

אחמדינג'אד. "נגמרה התקופה" (רויטרס)

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד אומר היום כי ארה"ב "לא יכולה עוד" להכתיב את מדיניותה לשאר העולם. בדבריו הגיב אחמדינג'אד לדברי נשיא ארה"ב אובמה הלילה בסיאול, לפיהם "להפרה אירנית של ההתחייבויות יהיו השלכות".

"על נאט"ו וארה"ב לשנות את מדיניותן, מפני שהתקופה בה הכתיבו את תנאיהם לעולם חלפה", אמר נשיא אירן בנאום במהלך ועידה בנושא כלכלת אפגניסטן בבירתה של השכנה טג'יקיסטן.

אחמדינג'אד הוסיף כי "חוסר היציבות ביחסים בין נאט"ו לפקיסטן רק תגדל".

אובמה בסיאול: פצצה אירנית תשנה את מאזן הכוחות 

נשיא ארה"ב המשתתף בפסגה הבינלאומית בנושא הגרעין המתכנסת בדרום קוריאה, התייחס הלילה לסוגיית הגרעין האירני, בנאום שנשא בפני סטודנטים מאוניברסיטת סיאול. לדבריו "פעילות הגרעין ברפובליקה האסלאמית מדאיגה עד מאוד את ישראל ומדינות המערב, וכי הפצצה הגרעינית עשויה לשנות את מאזן הכוחות באזור".

כפי שציין בפגישתו אתמול עם ראש הממשלה הטורקי ארדואן, הדגיש הנשיא האמריקני כי המערב שואף לפעול מול אירן בדרך דיפלומטית, על מנת לשמור על רצון האירניים לפתח גרעין בהסכמה בינלאומית. עם זאת, הוסיף אובמה כי "במידה ואירן לא תעמוד בהתחייבויותיה הבינלאומיות, ותפר חוקים, יהיו לכך השלכות כבדות".

"הרפובליקה האסלאמית היא המדינה היחידה שחתמה על האמנה לאי הפצת נשק גרעיני, אשר לא הצליחה לשכנע את העולם כולו בכוונותיה לשלום", אמר אובמה והוסיף: "אנו פועלים בניסיון להאט את תכניותיה". אובמה הדגיש בנאומו את החשיבות שבהטלת סנקציות על האירנים, במטרה ללחוץ על מנהיגיהם לסגת מהשגת הפצצה. "בפגישתי היום עם מנהיגי רוסיה וסין, אדון עמם בדרך להשגת פיתרון, שבמסגרתו אירן תעמוד בהתחייבויותיה", ציין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת