אחיו של המחבל מטולוז מכחיש ההאשמות: "איני גאה במעשיו"

הערב הוגש כתב אישום מקדמי נגד עבד אל-קאדר מראח, אחיו של המחבל מטולוז, בגין מעורבות במעשי הרצח הנוראיים בצרפת. אחרי הדיווחים לפיהם התגאה במעשי אחיו, טוענת עורכת דינו כי הוא מכחיש את האישומים נגדו ומתנער ממעשי הרצח. "הוא מגנה אותם בחריפות וכלל אינו גאה בהם", אמרה עורכת הדין

מתנער מאשמה: עבד אל-קאדר מראח, אחיו של מוחמד מראח, מבצע הטבח בבית הספר בטולוז בשבוע שעבר, מכחיש הערב את האישומים המופנים כלפיו בטיוטת כתב האישום שהוצגה הערב לבית המשפט בצרפת. "הוא מגנה בחריפות את מעשיו של אחיו, וכלל אינו גאה במעשים הללו", סיפרה הערב עורכת דינו של עבד אל-קאדר לעיתונאים.

אלמנת הנרצח בטולוז: "לא דמיינו טרור בעיר"

הערב הגישה התביעה בצרפת כתב אישום מקדמי נגד עבד אל-קאדר (29), בגין שותפות לרצח ומעורבות בארגון טרור. גורם רשמי במשרד התובע אמר כי ההאשמות נגד אחיו של המחבל, הוצגו בפניו והן כוללות שותפות בשבעה מקרי רצח, ובסיוע לגניבת האופנוע ששימש את המחבל במסע הרצח שלו. בנוסף הוא נאשם בחברות בארגון טרור.

בניגוד לדיווחים בכלי התקשורת הצרפתיים בימים האחרונים, לפיהם הביע עבד אל-קאדר גאווה במעשי אחיו, הבהירה הערב עורכת דינו כי הוא מתנער מהמעשים. "הוא מכחיש כל קשר למעשים ומרגיש שעיר לעזאזל של המערכת", אמרה עורכת הדין אנה-סופי לאגון. "הוא מעולם לא התגאה במעשים שכאלה".

משמעות ההאשמות הראשוניות, הן שיש בסיס לחשדות נגד מראח, אולם נדרש זמן נוסף כדי לחקור אותם. בהמשך צפוי להתקיים הליך משפטי נגד האח, בניגוד לאחיו מוחמד מראח, שנורה ונהרג בתום מצור של 32 שעות על ביתו.

התחתן עם חברתו על פי ההלכה המוסלמית

מוקדם יותר הוחלט להאריך את מעצרו של האח עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, במקביל לחקירה שעדיין מתנהלת נגדו. "חקירות המשטרה מעלות חשד ממשי שהאח היה שותף בפשעים הקשורים לארגון הטרור שמתוכו פעל מראח", נמסר בהצהרה של משרד התובע הציבורי בפריז.

גם חברתו של עבד אל-קאדר נעצרה לחקירה, אך שוחררה היום מבלי שיוחס לה איזשהו קשר למתקפת הטרור האכזרית בשבוע שעבר. השניים נישאו נשואים על פי ההלכה המוסלמית בשנת 2006, אך לא עברו את ההליך הבירוקרטי האזרחי לשם כך. אמם של האחים נעצרה אף היא - וגם שוחררה אחרי חקירה בסוף השבוע.

בטולוז ובפריז נערכו היום הפגנות שקטות בהשתתפות אלפי בני אדם, בקריאה לנהוג בסובלנות כלפי כל הדתות והתרבויות בצרפת. זאת, מחשש להתפרצויות מעשי אלימות ברפובליקה בעקבות הטבח - וחיסולו של מראח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת