הטייפון בפיליפינים: עלה ל-27 מניין ההרוגים

אחרי שהסופה עברה הלילה את הבירה מנילה מבלי לגרום לנזקים כבדים או לנפגעים, הצלב האדום דיווח כי מניין ההרוגים עלה ל-27 בני אדם. מאות אלפי בני אדם המתגוררים בכפרים שלחופה המזרחי של מדינת האיים נמלטו ותפסו מחסה בבתי ספר, מרכזים קהילתיים, בנייני עירייה וכנסיות

סופת הטייפון "האגופיט" שהכתה את חופי הפיליפינים גבתה עד כה את חייהם של 27 בני אדם, כך העריך הבוקר (שלישי) ארגון הצלב האדום. עם זאת, הסופה חלפה על פני הבירה מנילה מבלי לגרום לנזק רב או לנפגעים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרבית ההרוגים נמצאו באי סמאר המזרחי, המוקד בו החלה הסופה את דרכה, עם רוחות בעוצמה של 210 קילומטרים בשעה. בדרכה מערבה, הסופה נחלשה בהדרגה וכך פגעה פחות בבירה.

עשרות אלפי בני אדם במנילה, בעיקר מי שגרים בבתים ארעיים לאורך החוף, בילו את הלילה בבתי מחסה אליהם פונו עד שתעבור הסופה ותירגע.

(AP)

בצלב האדום העריכו כי מספר הקורבנות בסופה יעלה בימים הקרובים, עד שיתברר הנזק לאי סמאר במלואו.

יותר מחצי מיליון בני אדם פונו בימים האחרונים מהכפרים השוכנים בחוף המזרחי של הפיליפינים, לקראת בואה של הסופה, כשנה לאחר שאלפים נהרגו כתוצאה מנזקי הטייפון "הייאן".

תופסים מחסה (רויטרס)

על פי הסוכנות הלאומית למצבי חירום במדינה, יותר מ-616 אלף בני אדם המתגוררים בכפרים שלחופה המזרחי של המדינה נמלטו ותפסו מחסה בבתי ספר, מרכזים קהילתיים, בנייני עירייה וכנסיות.

בחודש נובמבר בשנה שעברה פגע הסופר טייפון הייאן (Haiyan) בפיליפינים, שדורג ברמה 5. יותר מ-7,000 בני אדם נהרגו כתוצאה מנזקי הסופה ואחרים הוגדרו כנעדרים. כ-4 מיליון נותרו חסרי בית.