המצלמה שמזהה 36 מיליון פרצופים בשניה

לאלו מאיתנו שחרדים לפרטיותם יש סיבה טובה להתחיל לדאוג ברצינות. טכנולוגיה חדשה של חברת היטאצ'י היפנית מסוגלת לסרוק 36 מיליון פנים בשניה. באמצעות הטכנולוגיה החדישה ניתן לאתר מיליוני פרצופים בצילומי מצלמות אבטחה, בתוך שניות ספורות. מישהו אמר "1984"?

מישהו מסתכל - כל הזמן (רויטרס)

מישהו עוקב אחריכם: טכנולוגיית צילום חדשה מבית חברת HITACHI היפנית מאיימת להשמיד את יתרת הפרטיות שעוד נותרה לנו. הטכנולוגיה החדישה, תאמינו או לא, מסוגלת לסרוק ולזהות 36 מיליון פרצופים - בשנייה אחת.

בדומה לסרטי מדע בדיוני המתארים יכולות מעקב משוכללות, הטכנולוגיה החדשה תאפשר למוסדות ממשל, משטרה או ארגוני מודיעין למצוא כל אחד מאיתנו, כמעט בזמן אמת. היא מבצעת זאת בעזרת הצלבה ביומטרית בין תמונה של אדם מסוים לתמונות נוספות שעולות לרשתות חברתיות או מסמכים ממשלתיים, כמו דרכון או רישיון נהיגה.

ה"טריק", על פי המפתחים, הוא יכולתה של המצלמה לעבד תווי פנים לרשומות שלה - וכך כל פרצוף שעובר מולה נשאר בזיכרון של המערכת. כאשר המשטרה, או כל גוף אחר יחפש אחרי אדם מסוים, הם צריכים פשוט להקיש את השם או תמונה - והמערכת תחפש ותאתר לבד את האיש. כך, פותרים עצמם החוקרים משעות של צפייה בצילומי מצלמות האבטחה.

"אנו חושבים שהמערכת הזו תענה על הצרכים של לקוחות שמשתמשים באמצעי אבטחה בקנה מידה גדול כמו רכבות, חברות אנרגיה, רשויות המדינה וחנויות גדולות", אומרים היום בהיטאצ'י, ומוסיפים כי בכוונתם להתחיל לשווק את המערכת כבר בשנה הקרובה.

אבל המערכת לא מושלמת, יש לה עדיין מספר חסרונות - היא מסוגלת לסרוק רק פנים של בני אדם שעומדים בתחום, במרחק ובשטח מסוים, ועל הפרצופים להיות בגודל של לפחות 40/40 פיקסלים כדי לחדור למערכת הזיכרון של המצלמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת