המחבל אמר לשוטרים: "רציתי לחזור לבי"ס להרוג עוד ילדים"

כלי התקשורת בצרפת חושפים פרטים חדשים על הטבח בטולוז. במהלך המשא ומתן שניהל מוחמד מראח עם השוטרים, אמר המחבל כי הוא נהנה "לראות את הקורבנות, לגעת בהם ולצלם אותם. זו הנאה אינסופית". "הוא אמר שהוא מתחרט שלא חזר ונכנס לכיתות כדי להרוג עוד יהודים", הוסיפו השוטרים. "הוא יצר לעצמו סרט רצח"

פרטים חדשים מהמשא ומתן המרתוני שניהלו לוחמי היחידה לטרור עם מוחמד מראח במהלך 32 שעות המצור על ביתו, חושפים את אכזריותו של המחבל. בין היתר, אמר מראח לשוטרים: "רציתי לחזור ולהיכנס לכיתות בבית הספר היהודי, כדי להרוג עוד ילדים".

על פי הדיווח שפורסם הבוקר בעיתון הצרפתי "ז'ורנל דו דימנש", הרוצח ציין בפני קציני המשטרה הצרפתיים כי חווה "הנאה אינסופית" בעקבות מסע הרצח שביצע. השוטרים סיפרו כי מראח הודה שהוא נהנה "לראות את הקורבנות, לגעת בהם ולצלם אותם".

מקורות המקורבים לחקירה אמרו עוד לעיתון כי מראח סיפר שלא התאמן במחנות אימונים באפגניסטן, אלא התאמן בנשק באופן פרטי. המחבל הוסיף ואמר כי "המנחה" שלו באפגניסטן היה מעוניין שיבצע בפריז את מסע הרצח שלו - אבל הוא העדיף להתחיל בטולוז.

בסוף חודש פברואר אף שכר מראח שני כלי רכב ש"מוקמו מראש כדי שהוא יוכל להמשיך את סרט הרצח שיצר לעצמו", סיפרו השוטרים.

"המחבל הציב יעדי חיסול"

עוד במהלך שיחות שניהלו איתו, סיפר מראח כי הוא חש ש"הריגת חייל צרפתי בצרפת תהיה שווה להריגת עשרה חיילים צרפתים באפגניסטן". בין היעדים לחיסול שהציב לעצמו היו מפקד החטיבה ללוחמה בפשיעה של משטרת טולוז וקצין המשטרה מסוכנות הביון הפנימית (השב"כ הצרפתי) שחקר אותו עם שובו מפקיסטן.

מראח אף דאג לציין במהלך המשא ומתן עם השוטרים כי לאחיו הגדול, עבד אלקאדר מראח, אין כל קשר למעשיו. "הוא לא הפסיק לחזור על כך שהוא לא בטח באחיו", ציינו השוטרים והוסיפו כי כדי להפריך את מעורבותו של האח, ציין המחבל מספר פעמים כי הוא "אוטודידקט איסלאמי" שקרא את הקוראן לבדו בכלא באפגניסטן.

החזיק נשק בשווי 20 אלף אירו

מוקדם יותר חשפו החוקרים בצרפת את מספר וסוג כלי הנשק שהיו בידיו של הרוצח, המוערכים בסכום של 20 אלף אירו.

מראח החזיק בסוגים שונים של כלי נשק. מעבר לאקדח האוטומטי מדגם קולט 45 ובקוטר 11.43 מ"מ  שנמצא בחיפוש בבית בו התבצר, מתברר כי מראח השיג תת-מקלע מסוג עוזי, מספר אקדחים וגם רובה ציד, אותו השיג ככל הנראה לאחר הנסיעה לאפגניסטן בה רכש מיומנות בשימוש בנשק במחנות האימונים של הטליבאן.

האח חשוד בסיוע לרצח ותכנון מעשי טרור

בינתיים, נמשכת חקירתו של אחיו הגדול של המחבל, עבד אלקאדר מראח, בחשד שהיה מעורב בתכנון ובביצוע מעשי טבח. הבוקר הוא הובא בפני שופט בפריז, שקבע כי האח יישאר במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. "חקירות המשטרה מעלות חשד ממשי שהאח היה שותף בפשעים הקשורים לארגון הטרור שמתוכו פעל מראח", נמסר בהצהרה של משרד התובע הציבורי בפריז.

אחיו של המחבל אמר בחקירתו במשטרה כי הוא "גאה" במעשים של אחיו, כך מסר גורם במשטרה לכלי תקשורת בפריז. העיתון "לה פריזיאן" דיווח אף כי האח "הביע שמחה על כך שאחיו מת עם נשק ביד". האח הגדול הודה כי היה נוכח בזמן גניבת הקטנוע ששימש את מראח לביצוע הרציחות, אם כי המשיך וטען כי לא ידע דבר על כוונותיו של אחיו.

בת זוגו של האח, שעצורה עמו מזה ארבעה ימים, טענה בחקירתה כי "הדבר הזה כלל לא קשור אליה,  אין לה שום דבר להוכיח, והיא מופתעת והמומה להיות במעצר", כך לדברי עורך דינה. החוקרים לא צפויים לבקש מבית המשפט להאריך גם את מעצרה של בת הזוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת