הארסנל של המחבל מטולוז: כלי נשק ב-20 אלף אירו

חקירת מעשי הטבח בצרפת נמשכת. חוקרי היחידה ללוחמה בטרור מנסים להתחקות אחר המלאי העצום של אקדחים, רובה ציד ותת-מקלע עוזי שהשיג המחבל, וחושדים כי הוא מימן את הנשק ממעשי שוד. במקביל יובא הבוקר אחיו הגדול להארכת מעצר, בחשד שסייע בתכנון וביצוע הרציחות. ובפריז - יצעדו המונים ב"תהלוכת דומיה" לזכר הקורבנות

ברשותו של מוחמד מראח, המחבל מטולוז, היה ארסנל שלם של כלי מלחמה. התמונות מתוך ביתו שפורסמו בסוף השבוע, המציגות מאות חורי קליעים, מעידות על עוצמת האש שהייתה שם משני הצדדים, אולם רק כעת חושפים החוקרים בצרפת את מספר וסוג כלי הנשק שהיו בידיו, המוערכים בסכום של 20 אלף אירו.

מראח החזיק בסוגים שונים של כלי נשק. מעבר לאקדח האוטומטי מדגם קולט 45 ובקוטר 11.43 מ"מ  שנמצא בחיפוש בבית בו התבצר, מתברר כי מראח השיג תת-מקלע מסוג עוזי, מספר אקדחים וגם רובה ציד, אותו השיג ככל הנראה לאחר הנסיעה לאפגניסטן בה רכש מיומנות בשימוש בנשק במחנות האימונים של הטליבאן.

"הוא טוען שהוא קנה אותם בכסף מלא", אמר מתאם המודיעין הלאומי, אנג' מנסיני, לרשת הטלוויזיה הצרפתית BFMTV. "מדובר בכלי נשק בשווי של כ-20 אלף אירו. קשה לי להאמין שהוא הצליח לממן את זה ממשכורת של מוסכניק, אלא ביצע מעשי שוד ופריצות וכך השיג את הכסף". חוקרי המשטרה איתרו שני כלי רכב הקשורים למחבל, ובתוכם מספר כלי נשק אוטומטיים נוספים, אותם מגדירים החוקרים "קלאסיים" לביצוע מעשי שוד.  

אחיו של המחבל יובא לבית המשפט, חברתו: "מופתעת והמומה"

בינתיים, נמשכת חקירתו של אחיו הגדול של המחבל, עבד אלקאדר מראח, בחשד שהיה מעורב בתכנון וביצוע מעשי הטבח. הבוקר הוא יובא בפני שופט בפריז, שיקבע אם להאריך את מעצרו לצורך המשך החקירה.

אחיו של המחבל אמר בחקירתו במשטרה כי הוא "גאה" במעשים של אחיו, כך מסר גורם במשטרה לכלי תקשורת בפריז. העיתון "לה פריזיאן" דיווח אף כי האח "הביע שמחה על כך שאחיו מת עם נשק ביד". האח הגדול הודה כי היה נוכח בזמן גניבת הקטנוע ששימש את מראח לביצוע הרציחות, אם כי המשיך וטען כי לא ידע דבר על כוונותיו של אחיו.

במשטרה אומרים כי האח הגדול בן ה-29 הוא קיצוני איסלאמי וכי שרידים של חומר שעשוי להיות חומרי נפץ נמצאו במכוניתו. החוקרים מעריכים כי גם אם המחבל מוחמד מראח פעל לבדו בסופו של דבר, הרי שהיה לו סיוע לוגיסטי, וכי הוא חי "מעבר לאמצעים המועטים שנראה שהיו לו".

בת זוגו של האח, שעצורה עמו מזה ארבעה ימים, טענה בחקירתה כי "הדבר הזה כלל לא קשור אליה,  אין לה שום דבר להוכיח, והיא מופתעת והמומה להיות במעצר", כך לדברי עורך דינה. החוקרים לא צפויים לבקש מבית המשפט להאריך גם את מעצרה של בת הזוג.

לעומת בנה הגדול, אמו של המחבל, זוליקה עזירי בת ה-55, שוחררה בסוף השבוע ממעצר ונוקתה מחשד. עורך דינה של האם, ז'אן-איב גונו, מסר בשיחה עם כתבים כי "היא פשוט הרוסה מרגשות אשם". הסניגור הוסיף וסיפר כי אמו של מראח "מעולם לא העלתה בדעתה אפשרות שבנה הוא זה שביצע את המעשה הזה, ושואלת את עצמה אם הייתה יכולה לעצור אותו". האם לא תחזור לביתה בטולוז בשלב זה, מחשש "למעשי נקם", כך לדברי עורך דינה.

בעוד חקירת מעשי הטבח נמשכת והחוקרים מנסים לשחזר את המסלול שעבר מוחמד מראח, תיערך היום "צעדת דומיה" ברחובות פריז לזכר הקורבנות. התהלוכה תצא לדרך בצהריים מכיכר הבסטיליה בבירה, תחת הכותרת "הרפובליקה מאוחדת נגד הגזענות, האנטישמיות והפונדמנטליזם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת