פוטין נלחם בזמרות הפאנק "הבוגדות"

ימים ספורים לאחר שכלי התקשורת העולמיים פרסמו את סיפורן של להקת "PUSSY RIOTS", המתנגדות לשלטונו של פוטין וכתבו שירים בגנותו, הן נעצרו בידי המשטרה. מגורמים רשמיים ברוסיה נודע כי על אף שהחקירה נגדן מתנהלת בגין "פגיעה בדת והתפרעות בציבור", הסיבה האמיתית למעצרן זאת השפלתו בפומבי של הנשיא הכל יכול

בחודש שעבר, שבועיים לפני הבחירות ברוסיה, הפכו שבע נשים פאנקיסטיות מרוסיה לתקווה הגדולה של האופוזיציה. הן הופיעו על גגות בתים, מסעדות ואפילו בכנסיות - כל זה בניסיון להשחיר את פניו של הנשיא ולדימיר פוטין. עכשיו, לאחר שנבחר - הגיעה הנקמה.

שלוש מתוך שבע חברות הלהקה כבר נעצרו, והשלטונות הרוסים מנהלים מצוד אחר הארבע הנוספות שירדו למחתרת - במטרה להעמידן לדין. סעיפי האישום אמנם נראים הגיוניים כמו "התפרעות בציבור" - אלא לכל גורם אופוזיציה ומתנגד לפוטין ברור כי מעצרן וכתבי האישום שיוגשו בקרוב מקורם ברצון לנקום על השירים הפוגעניים והמעליבים ששרו לו הבנות.

בעקבות מעצרן יצאו כמה ממפגיני הלהקה להפגנות מול הכנסיה בה נהגו להופיע ומול בית המשפט. "המדינה מגזימה, מדובר כאן באמהות והיחס של המדינה אליהן דומה ליחס לטרוריסטים", אמר אחד מהם.

בחודש שעבר פרצה הלהקה - PUSSY RIOTS - ורכבה על גל של חוסר שביעות רצון מהשחיתות בפוליטיקה של מולדתן. מיותר לציין כי הן הפכו לסנסציה אינטרנטית ברגע. כמו הרבה להקות פאנק לפניהן, מילות השירים שלהן מתנגדות לפוליטיקה ולממסד. לצערנו לא נוכל לתרגם אותן כאן במלואן, רק נרמוז שהן מתייחסות ליציאות ולפעילות המינית של הנשיא.

"העיר הזו נמצאת תחת כיבוש, היא נכבשה על ידי הרשויות, היא מוגבלת, היא תחת איסורים, האזרחים לא מרגישים בבית בעיר הזו. הם פשוט סוג מסוים של כובשים, לקחת את העיר מידיהם - פיסה אחר פיסה, זה מאוד חשוב", אומרת סולנית הלהקה שאף נעצרה במהלך אחת מההופעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת