דיק צ'ייני עבר השתלת לב

דיק צ'ייני, מי שהיה האיש החזק בממשל בוש הבן, עבר השתלת לב בבית חולים בווירג'יניה. צ'ייני חולה לב מזה שנים, ובעבר סבל מ-4 התקפי לב ואף עבר ניתוח מעקפים. המשפחה מסרה: "אנו לעולם נהיה אסירי תודה לתורם על המתנה מצילת החיים שקיבלנו"

"אסיר תודה". דיק צ'ייני, ארכיון (רויטרס)

סגן נשיא ארה"ב לשעבר ריצ'רד (דיק) צ'ייני עבר ניתוח השתלת לב. מבית החולים נמסר כי הניתוח עבר בהצלחה, וכי צ'ייני מתאושש ממנו. הוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים בפולס צ'רץ' שבווירג'יניה.

צ'ייני, בן 71, הינו חולה לב מזה שנים רבות. הוא סבל מחמישה התקפי לב במהלך השנים, הראשון שבהם בגיל 37. בשנת 1988 עבר ניתוח מעקפים. צ'ייני נמצא ברשימת הממתינים להשתלת לב במשך 20 חודשים לפני שקיבל את הלב מתורם שזהותו עדיין אינה ידועה. "למרות שצ'ייני ומשפחתו לא יודעים מי התורם, הם לעולם יהיו אסירי תודה על המתנה מצילת החיים שקיבלו", אמרה קארה אוהרן, דוברת מטעם המשפחה.

בין השנים 2001 ל-2009 כיהן דיק צ'ייני כסגנו של ג'ורג' בוש הבן ונחשב כסגן הנשיא החזק ביותר שהיה בארה"ב אי פעם. הוא היה מהתומכים הנלהבים בפלישה לעירק ב-2003 והיה אחד הדוברים הבולטים של שלטון בוש הבן. צ'ייני כיהן כמזכיר ההגנה תחת שלטונו של בוש האב, בין 1989 ל-1992, אז הוביל את צבא ארה"ב למלחמת המפרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת