טרגדיה במסיבת הפיג'מות: 6 ילדים נספו בשריפה

בשריפה שפרצה בבית עץ בעיר צ'רלסטון בדרום-מזרח ארה"ב נהרגו 8 בני אדם, בהם שישה ילדים. הטרגדיה הנוראית התרחשה בלילה בין שישי לשבת, בתום מסיבת פיג'מות בה השתתפו הילדים. "המראה שראיתי היה בלתי נתפס. לא ניתן לדמיין את העובדה שיש שישה ילדים מתים", אמר ראש העיר

הבית לאחר שעלה בלהבות (AP)

שישה ילדים ושני מבוגרים - זה קציר הדמים של שריפה בבית עץ ישן בן שתי קומות בעיר צ'רלסטון בדרום מזרח ארה"ב, השריפה הקטלנית ביותר בעיר מזה 60 שנה. בבית לא היו גלאי עשן, למעט גלאי אחד שנמצא בתוך ארון והיה לא תקין.

הטרגדיה הנוראית התרחשה בלילה בין שישי לשבת, בתום מסיבת פיג'מות בה השתתפו הילדים. "קיבלתי טלפון ורצתי לבית הזה מיד, בגלל שגם לי יש ילדים בגילאים האלה", סיפר ראש העיר דני ג'ונס. "המראה שראיתי היה בלתי נתפס. לא ניתן לדמיין את העובדה שיש שישה ילדים מתים".

שניים מההרוגים הם מבוגרים, וששת האחרים הם ילדים קטנים, כולם מתחת לגיל 8. ילד נוסף נפצע באורח קשה מאד ומאושפז בבית החולים כשהוא מונשם, וסיכוייו לשרוד קלושים. השכנים סיפרו כי בבית נערכה מסיבת יום הולדת לאחד המבוגרים, ועל פי הערכת מכבי האש - בבית התגוררו שתי משפחות. "אנחנו לא בטוחים אם כל האנשים האלה גרו פה כל הזמן או שזה היה רק לסוף השבוע", סיפר סגן מפקד כבאי האש המקומיים.

מי שהזעיק את מכבי האש לבית הייתה אחת הנשים שהתעוררה, הבחינה בשריפה ורצה לשכנים להזעיק עזרה, אולם כשמכבי האש הגיעו למקום הבית כולו כבר היה אפוף בלהבות. בתום מאמצי הכיבוי נכנסו הכבאים לתוך הבית, הבחינו בגופות הרבות ו"החלו להבין שהיו הרבה ילדים בתוך השריפה".

הסיבה לדליקה עדיין לא ברורה. "אתם יכולים לדמיין איזה טראומה זו עבורנו והלם לקהילה כולה", הוסיפו במכבי האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת