שנה אחרי: ספינה שנסחפה בצונאמי ביפן אותרה בקנדה

גל הצונאמי הענק שהיכה במזרח יפן לפני יותר משנה סחף לים כל מה שעמד בדרכו - בתים, מכוניות, בני אדם וגם ספינות. אחת הספינות שנסחפה אז נמצאה בסוף השבוע במפתיע סמוך לחופי קנדה, במרחק של יותר מ-7,500 ק"מ מהמקום שבו עגנה. מתברר שבמשך שנה שלמה היא שטה לצד השני של העולם - בלי איש על הסיפון

ספינת הדיג שאותרה ליד קנדה (משרד ההגנה הקנדי)

ספינת דיג שנסחפה לפני יותר משנה בצונאמי שהיכה ביפן נמצאה אמש במפתיע סמוך לחופי קנדה, במרחק של יותר מ-7,500 ק"מ מהמקום בו עגנה – כך מסרו גורמים רשמיים בקנדה לסוכנות הידיעות AP.

גל הצונאמי הענק שהיכה במזרח יפן במרס בשנה שעברה סחף כמעט הכל אל הים – בתים, כלי רכב וגם ספינות. כלי השיט הגדול הזה התגלה כשהוא צף במים של מחוז קולומביה הבריטית במערב קנדה, מבלי שאיש נמצא על הסיפון. "יש על הספינה סימני חלודה משהייה רצופה בים במשך שנה", אמר המתאם של מרכז ההצלה הימי בקנדה.

הספינה התגלתה לראשונה על-ידי סיור אווירי של הצבא הקנדי. בעקבות החשד שמדובר בספינה שנסחפה מאזור בו פגע הצונאמי לפני יותר משנה, העבירו הקנדים את הפרטים לידי משמר החופים היפני, שזיהה את בעליה של הספינה על פי מספר הזיהוי שהוטבע על צידה.

הספינה, בה נעשה שימוש לדיג תמנונים, עגנה בנמל האקינואה בזמן פגיעת הצונאמי, כך נמסר ממשמר החופים ביפן. בקנדה עוקבים כעת אחר הספינה כדי לוודא שהיא אינה מזהמת את המים המקומיים.

על פי האומדנים הרשמיים ביפן, אסון הטבע בשנה שעברה גבה את חייהם של 15,839 בני אדם וגרם לפציעת של 5,950 נוספים. 3,642 בני אדם עדיין מוגדרים נעדרים וגופותיהם לא נמצאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת